[]

"Ne yedik be :)" İngilizce ve/veya Almanca nasıl denir?

SB.

Google "what did we eat" diye çeviriyor, bundan bahsetmiyorum elbette. Camış gibi yiyip, soda var mı dedikten sonra şişen işkembemize elimizi götürüp "ne yedik bee" ifadesininin nasıl deneceğini soruyorum.


 
Birebir karşılığını bilmiyorum ama ben olsam it was hell of a feast derdim. İstediğim anlamı tonlamayla jestle mimikle falan iletirdim diye düşünüyorum.


  • nickimin hakkini veremedim  (19.04.22 11:47:56) 
we smashed it!!!
bu da soylenebilir.

  • baldur2  (19.04.22 12:10:34) 
Almanca'da "fressen wie ein Schwein" denebilir belki. Ben de merak ettim doğrusunu.


  • reactionic  (19.04.22 12:33:20) 
idioms.thefreedictionary.com

almanca: "wie ein Scheunendrescher fressen"
  • bohr atom modeli  (19.04.22 12:45:56 ~ 12:48:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.