Bios ekranında takılı kalan laptop

temizlenip format atılması gereken bir laptop vardı.
harddiski çok laçkalaştı diye harrddiske low level format attım.
windows kurmak için bilgisayarı tekrar açtım, bios ekranında takılı kalıyor.
bios settings için f2, boot settings için f12 ye basın diyor. f2' ye basıyorum, dıt diye ses gelip siyah ekran açıyor. öylece kalıyor.

harddisk mi bozuldu diye söküp başka bilgisayarda denedim, harddisk çalışıyor.
biosu sıfırlamak için bios pilini söktüm, saatlerce bekledim ( laptobun bütün güç bağlantılarını ve bataryasını da çıkardım) olmuyor.

harddiski ve dvd yi söktüm, windows kurulum usb diskini taktım. o halde bile değişen bir şey yok.

bunun derdi ne ola ki? mefta mıolmuş?

usb boot çalışıyor mu?

  • hlt1985  (05.04.22 21:10:07)
Ramleri söküp tekrar açmayı dene, işlemciyi söküp tekrar açmayı dene, bunları sırayla takıp tekrar açmayı dene.

Bir laptopum fiziki temizlik sonrası böyle olmuştu, her şeyi söküp teker teker geri takarak resetlenmişti.
  • John Bloor  (06.04.22 09:56:21)