yurtdışındaki türk hocaya sormak

Yurtdışında bir master programına başvuracağım. Başvuracağım programda, çalışmak istediğim alanda çalışan Türk bi hoca var. Başvurmadan önce hocaya "Başvuru hakkında önerebileceğiniz bir şeyler olur mu?" tarzında bir mail atsam nasıl olur sizce?

bence atin, hocanin yapabilecegi en kotu sey maili gorup okumadan silmek. ama ne kadar spesifik bi soru sorarsaniz o kadar iyi donus alirsiniz. mesela:
"hocam toefl mi daha iyi yoksa ielts mi bu okula admission icin?" kotu soru
"hocam ben xxx alaninda calismak istiyorum, ama bu alanda cok tecrubem yok. yine de yy hocanin projesine katkida bulunabilirim. okula yazacagimiz cover letter'da agirligi yapabileceklerimize mi vermeliyiz yoksa halihazirda yaptiklarimiza mi?" daha spesifik bi soru.
  • reavelyn  (04.04.22 13:01:32)
ha ama su da var, eger hoca lisanstan itibaren yurtdisinda egitim almis biriyse garipseyebilir bu emaili. turkiye'den tasinmis biriyse sansin daha yuksek.

  • reavelyn  (04.04.22 13:02:36)
Hocaya boyle genel “oneriniz olur mu?” diye sorulmaz. Basvuru icin ne yapilmasi gerektigi zaten internet sitesinde yaziyordur zaten.

Ben su adimlari attim, bunun uzerine ekleyebileceginiz bir sey var mi gibi bir soru olabilir. Ne kadar somut olursa sorunuz o kadar iyi. su ana kadar basvuru ya da okul icin yaptiklarinizi da yazmalisiniz.
  • kuehles blondes  (04.04.22 14:27:05)