işyerine evden ne yemek götüreyim?

işyerinde yemek verilmiyor. yakın çevrede yemek yenecek pek yer yok.
çalışanların çoğu evden yemek getiriyor.
ben bazen dışarda yiyorum, bazen yemek söylüyorum, bazen evden getiriyorum.
evden getirince tavuk haşlama-pilav-ayran yiyorum
geçen hafta 4 gün bu şekilde yedim ama sıkılabilirim. çok severim halbuki tavuk-pilav-ayran
işyerindekilerin çoğu kadın ve azıcık yemek getiriyorlar, haşlanmış sebze, noodle falan yiyorlar.
ben spor yapan bir erkeğim. sizce evden ne yemek getirebilirim?
şimdiye kadar getirdiklerim: tavuk-pilav ve ton balıklı makarna
nasıl çeşitlendirebilirim evden getirdiklerimi? sağlıklı ve proteini az olmayan pratik yiyecekler olmalı.
not: işyerinde mikrodalga fırın var

Isıtma imkanı varsa köfte, et şiş, biftek tarzı şeyler de olabilir.

  • himmet dayi  (12.03.22 21:37:11)
kıymalı dolma ve sarma yanında paket yoğurt diyerek bir tavsiye vereyim.

  • gottacatchemall  (12.03.22 21:37:58)
Bakliyat salatalar ve dürümler, hem de proteinli

  • freebird5406_2  (12.03.22 21:46:17)
Refika’nın kolay tarifleri var. Hatta bir haftalık yemekleri önce kavanozda hazırlıyor.

Benim önerilerim:

Baget sandviç alıp Subway benzeri içi bol sandviç
Ispanak ve kabak gibi kolay pişen yemekler ve bulgur
Haşlanmış, brokoli, havuç ve yanına ne istersen
  • kaset  (12.03.22 21:55:15)
Vallaha googleda milyon tane tarif var şimdi burada tek tek istemenizden bence daha kolay olur.

Ben yemeği sırf macrolar için yedigimden izgara tavuk, izgara balik, et, ton balığı vs götürüyorum. Yanında ya bulgur/bugday/quinoa ya da salata oluyor genelde. Ya da izgara sebze.

Yani aslında bu sizin ne istediğinize göre değişir. Teriyaki soslu tavuk da yapabilirsiniz, tavuğu tavaya atip izgara da yapabilirsiniz. Tadina ne kadar taktiginiza bağlı.
  • logisticsmanager  (12.03.22 22:19:31)
Yeşil mercimek haşlayıp suyunu süzüyorum. Üzerine minik doğranmış kırmızı köz biber, dereotu, zeytinyağı ve limon.
Hem çok güzel doyuruyor hem de ofis kokmuyor.
Ben de takipteyim kokmayan öneriler için özellikle.
  • cilekli pasta  (13.03.22 01:57:26)
Mikrodalgaya giren sefertası gibi bi taşıma şeyiniz varsa herhangi bi sulu bakliyat/sebze yemeği + pilav, makarna çeşidi.

  • photo85  (13.03.22 18:19:14)