burasi neresi (izmir?)

www.reddit.com

bunun izmir'de nerede boldugunu bilen var mi? avrupada vs terk edilmis yerler gormek mumkun ama turkiye'deki sehirlerde fakir yer gordum ama terkedilmis yer hic gormedim, o yuzden garibime gitti.

Ya adliye çevresi.

Ya da kahramanlar tarafı.

Edit: yineiyisinoxford haklı Kemeraltindaki yer. Ama kahramanlardan halkapinara giderken bu tarz terketti binalardan çok var. Tehlikeli bölge. Sakın gitme.
  • westblack  (05.03.22 22:21:36 ~ 22:53:07)
Sorudan bağımsız, tam olarak terk edilmiş sayılmaz sanırım, hatrı sayılır miktarda pencerede perde ya da panjur görünüyor ve çoğu hanede klima takılı. Terk edilmiş olsa sırf hurdacıya satmak için yine sökerlerdi klimaları. Filtre ve fotoğraf açısından kaynaklı bir etki gibi geldi bana. Terk edilmişlik için kriterlerimiz ne ki mesela? Fakir bir semtte %40-60'ı boş bir bina terk edilmiştir diyebilir miyiz?

  • akhenaten  (05.03.22 22:36:20)
Kemeraltı'nın girişinde.
goo.gl
www.gercekizmir.com
  • yineiyisinoxford  (05.03.22 22:38:15 ~ 22:44:45)
arkadaşlar orası öyle terkedilmiş falan bir yer değil. sizi böyle düşünmeye iten şey bakımsızlığı mı onu anlamadım? basmışlar siyah beyaz filtreyi saçma sapan bir algı olmuş.

yer muhit olarak izmirin en işlek yerlerinden biri. Saat kulesi tarafındaki kemeraltı girişi.

orada bitişik nizam bir apartman yıkılmış yıllar önce hafriyatı da duruyor zaten dikkat ederseniz. o nedenle zaten kalan binaların dış cepheleri leş gibi. belki onlar da dönüşüm gibi bir şeye girecek veya davalık falan ama terkedilmiş veya girmemen gereken bir yer değil zira milyon tane insan geçiyor o sokaktan ama gece vakti tabi dükkanlar kapandığı için hiçbir yerde olduğu gibi tavsiye edilmez.
  • biseysorucam  (06.03.22 11:48:07)