Görev Çubuğundaki Açık Klasörler / Programlar....

Merhaba,

Açık olan dosya ya da klasörlerin üzerinden geçerken küçük bir bölümde görüntüleniyor ya ne olduğu onun olmasını istemiyorum.

Google da araştırdım ama sanırım yanlış aradım sadece oynayan video varsa onun ön izlemesini yapmamasını sağlayabildim.

Bilgisayarım problemli, diyelim excelde veri giriyorum imleç kayıp bir klasörün üstüne gelse oradan alsam bile görüntü sabit kalıyor.
Bu olayı komple kapatmanın bir yolu var mı?

Teşekkürler.

1) windows tuşuna basın ve regedit yazın. kayıt defteri düzenleyicisi çıkacak, aç diyin.
2)sol taraftan HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced takip edin
3) Şimdi sağ tarafta DisablePreviewWindow adında bir DROWD arayın, varsa çift tıklayın ve değerini 1 yapın.
4)Eğer öyle bir şey göremiyorsanız sağ tıklayıp yeni diyerek DisablePreviewWindow isminde bir DROWD yaratın. Yarattığınıza çift tıklayarak değerini 1 yapın.

Bütün bunları şu sayfadan çevirdim:

answers.microsoft.com

ikinci çözüm.
  • pispinti  (24.02.22 13:26:45 ~ 13:27:13)
www.thewindowsclub.com

Burada görünen Görsel Efekt ayarlarından şunları kapatmayı deneyebilir misiniz?
• Enable Peek
• Save taskbar thumbnail previews
• Show thumbnails instead of icons,

Şirket bilgisayarından deneyemiyorum şu an maalesef.
  • himmet dayi  (24.02.22 13:27:29)
Olmadı maalesef.

Teşekkürler yine de yapacak bir şey yok.
  • Dağcı  (24.02.22 13:46:26)
Uygulama kullanmam diyenlerden değilseniz 7+ Taskbar Tweaker uygulamasına bakar mısınız? "Fare imleci üzerindeyken" seçeneğindeki "Hiçbir şey" işinizi görmeli.

  • aokp  (25.02.22 00:24:37)