I'm Thinking of Ending Things ile ilgili bir soru

Bu soru I'm Thinking of Ending Things filminin sonu ile ilgili spoiler içerir!
.
Geçen gün bu filmi izledikten sonra sözlükteki yorumlara bakayım dedim. Pek çok kişi Jake'in intihar ettiğini yazmış ama ben hiç öyle bir izlenim almamıştım. Belki beyin kanaması ya da kalp krizi geçirdi diye düşünmüştüm. Eğer intihar olduğunu düşünüyorsanız neden bu sonuca vardınız?

İlk izlediğimde aslında ölüm sebebini pek düşünmemiştim. Şimdi sen böyle sorunca minik bir beyin fırtınası yaptım. Fantazilerini dikkate alınca beyin sağlığı yerinde değil diyebiliriz ama filmin adı aslında intihara dair koca bir mesaj.

İkinci defa izliycem galiba :v
  • lüzumsuz adam  (13.02.22 19:31:56)
@lüzumsuz adam Filmin adını ben de düşündüm, ama bana şey gibi geldi, hani Jake hep düşünüyor intihar etmeyi, intihar bir yoldaş gibi hep yanında olan bir fikir ama onu bile gerçekleştiremeden ölüyor.

  • peki madem  (13.02.22 20:33:06)
Belli bir sebebe bağlamak da anlatı açısından sanki filme tezat olurmuş gibime geliyor. Film fazlasıyla olağanın dışında, gerçek fantazi birbirine geçmiş; kalp krizi ya da başka bir sebebe bağlı ölüm tutarsız olurdu. Ama söylediğin de kulağa tatlı geliyor, intihar da diyemeyiz tam anlamıyla. Aslında sadece ölüp gidiyor.

  • lüzumsuz adam  (13.02.22 22:11:38)