Mide kanaması sonrası ilaçlar

Selam,

Babam 1 ay önce mide kanaması geçirdi, iki gece hastanede yattı ve sonra taburcu oldu. İlk zamanlar kanamaya bağlı olarak dışkı simsiyahtı doğal olarak. Ama şimdi üstünden bir ay geçmesine rağmen renk hala düzelmiş değil. Kan kaybından dolayı demir ilacı verildi, o da dışkının rengini değiştiriyormuş ama bu kadar olması normal mi? Bir de Raneks diye bir mide koruyucu verilmişti ve o iki gün içinde bitiyor. Devam etmesi gerekir mi? Bunları sormak için doktor randevusu bulamıyoruz o yüzden burda sormak istedim.

Teşekkürler.

çok geçmiş olsun. sorunuza tam cevap olamayacak biliyorum ama daha önce mide kanaması geçirmiş biri olarak yazayım. demir ilacı vs. kullanmadım, dışkı rengini de takip etmedim.

bana nexium adında bir ilaç verildi. uzun süre her sabah aç karnına kullandım. artık sadece uzun süre mide yanması hissettiğimde kullanıyorum. doktorunuza danışmak suretiyle öneririm.
  • brakgn  (19.01.22 00:37:00)
demir ilacının renk etkisi normal demişti doktorum, ben de mide kanaması geçirdim ve demir ilacı kullandım.
Mide koruyucuyu da sürekli kullan diye vermişti bana ama bayadır kullanmıyorum, ağır ilaç vs. almayacaksam.

  • amelie poulain  (19.01.22 10:20:41)
eczacıyım. demir ilaçları dışkıyı siyaha boyar. hastaları endişelendirecek kadar siyaha boyar ve biz endişelenecek bir şey olmadığını söyleriz, ilaç bırakıldığı zaman renk normale döner.

sizde hikaye farklı olduğu için bu kesinlikte konuşamıyorum. eğer mide kanaması olmadığından eminseniz renk normal. geçmiş olsun.
  • theselfish  (19.01.22 10:47:46)