camlarda terleme&buğu

yeni bir eve taşındık 6 ay önce.bütün cephelerimiz açık sağımızda solumuzda apartman yok.oda nemi normal ev normal ısı da olmasına rağmen evin bütün camlarında terleme oluyor. evi her gün havalandırıyorum ama buğulanmaya bi çözüm bulamadık ev nemlenicek diye çok korkuyorum. sizce bu neden olur nası bi çözüm bulunabilir?

Geçenlerde bir tanıdıkta bundan yakındı. Sıfır daire almış camlar buğu yapıyor müteahhit ile konuşucam pimapenlerde sıkıntı var demişti ama bana saçma geldi. Bizimde şuanda oturduğumuz evde oluyor. Amerikan mutfak olduğu için yemek yapınca özellikle çok oluyor. Bence bunun sebebi çok basit. Cam soğuk ve havadaki sıcak su buharı soğuk cama yapışıyor. Bunun yeni evlerde olmasının sebebi de yeni dairelerde camların tavandan yere kadar olması ve haliyle önünde petek olmamasından kaynaklı diye düşünüyorum. Yarım camlarda camın önünde petek olduğu için cam çok soğuk olmadığı için bu sorun yaşanmıyor diye düşünüyorum.
Belki daha net sebebini bilen birileri vardır.

  • ayakkokususeveninsan  (12.01.22 14:18:44)
banyo yapıldığı zaman veya sonrasında banyoda oluşan buharın dışarı çıkması için pencereyi açmak lazım. pencere dışarı bakmıyor ise birinci sorun.

yemek pişerken çıkan buharı da dışarı atmak lazım mutfak penceresinden. 2. neden

3.neden olarak ev içinde çamaşır kurutulması en ağır kusur bu konuda.

4. neden tüm bunlar yapılırken cam perdelerinin kapalı olması .

mesela bizim evde iki kişi yıkanıp, sonrasında çamaşır asılıp, arkasından da yemek pişerse camlardan sular akıyor.

camlar yarım bu arada. kaliteli bir ısıcam markası. ev mantolamalı.
  • Filinta61  (12.01.22 15:22:32 ~ 15:23:21)