Şu logoda bir şeyi değiştirecek olsanız, bu ne olurdu?

Logodan beklentim minimal ve modern olması, fazla göz yormaması. Ayrıca Instagram gibi yerlerde logo küçüleceği için ne yazdığı / neyi ifade ettiği açık olsun istiyorum.

Düzenleme: Öneriler doğrultusunda biraz güncelledim (Açık mavi tonda olan hali güncel hali).

Yazi olmazdi

  • floydian  (24.11.21 12:11:51)
@floydian yani yalnızca insanımız mı kalırdı? Baş harfleri dahi olsun yazı bulunmamalı mı sizce?

  • anladespina  (24.11.21 12:15:31)
Yazı olmamalı +1
Olacaksa da kafanın dışına taşmamalı bence

  • Yavuşuhlu  (24.11.21 12:18:06)
daha az formal bir yazıtipi kullanırdım, anlaşılır psikoloji ile uyumlu

  • freebird5406_2  (24.11.21 12:18:55)
Çenenin devam eden çizgisini yazıya kadar çıkartmazdım.

  • curukturpkokusu  (24.11.21 12:31:16)
*arka plan rengini lacivert yerine daha açık bir mavi veya turkuaz ayarında bir renk yapardım.
*yazıyı kafanın içine değil, logonun altına yazardım ve kesinlikle yazı puntosunu küçültüp daha dinamik bir punto seçerdim.
*kafanın içine farklı bir obje yerleştirirdim. ışık, güneş, yaprak, beyin vs.
*bu logo bir iş yeri logosu ise türkçe karakterler kullanmamaya özen gösterirdim çünkü daha sonra mail adreslerinde, web sitesinde domain alırken falan baya sıkıntı çıkarıyor.
  • burty  (24.11.21 12:44:48)
saçı olmadığı için "erkek" izlenimi var. Bu canımı sıkardı. yazının kafayı delip çıkması yine canımı sıkardı. kafa ve yazı birbiriyle uyuşmadı ya kafada ya yazı da blr sorun var

  • velvetmorning  (24.11.21 14:24:25)
İnsan silüeti ve fontu değiştirirdim.

Yani tamamını.
  • perfectlysplendid  (24.11.21 15:06:52 ~ 15:07:51)
Tamamini +1

  • all girls dream  (24.11.21 15:56:26)
İlla yazı olacaksa baş harflerini kullanırdım. Bir de kaligrafi ile harfleri logoyla bütün haline getimeye çalışırdım.

  • kimlanbu  (24.11.21 17:25:23)
yanlizca bas harfleri kullanip kulak yapardim bir tane, madem elimizde siluet var.

  • cooperr  (24.11.21 17:39:19)
Kafa çok ayrıntılı, biraz daha stilize edilebilir surattaki her kıvrımı göstermesi çizimi çok ağırlaştırmış. Yazı çok kaba duruyor, daha zarif fontlarla çizimle bütünleştirilebilir. Arkaplan rengi çok cırtlak, pantone gibi bir katalogdan daha gözü yormayacak bir ton seçilebilir.

Bu saydığım üç özellik yan yana gelince logoyu çok eskitiyor, örneğin windows 98 sistemde internet explorer tarayıcıda çevirmeli bağlantıyla bağlandığımız bir sitede bunu görebiliriz ancak.

Modernize etmeniz daha iyi olur bence.
  • akhenaten  (24.11.21 20:40:10 ~ 20:40:36)