10, 20, 30 yıl önceden "patlayacak" denilen teknolojiler nelerdi?

ben çocukken "insan ömrü artık 1000 yıl olacak" diye manşetler vardı. şu an o seviyeye gelinmedi sanırım.

sizin yıllar öncesinden köpürtüldüğüne şahit olduğunuz teknolojiler neler, bugün gerçekten patladı mı?

dipnot: cem yılmaz'ın "mars'ta su bulundu! ama kuyu suyuymuş içilmiyormuş." esprisi çok güzel anlatmış derdimi.

Patlayanlar malum, klişe zaten görüntülü konuşma falan.

Asla patlamayan klişelere bir örnek de hapların öğün yerine geçmesi falan...

Daha sıradan bir olay belki ama divx playerlar vardı bir ara; vcd ve dvd player arası bir yerde kabul ediliyordu. asla gün yüzü görmeden yok oldular, ilk ortaya çıktıklarında baya kişi tarafından zikredildiğini duymuştum. Çıktığı gibi kayboldu ama...
  • akhenaten  (21.11.21 23:14:58 ~ 23:15:39)
Uçan araba

  • olaylar olaylar  (21.11.21 23:30:04)
Milli uçağımız göklerde.

  • apistogramma  (21.11.21 23:41:30)
3d yazici, en cok kolpalanan sonra taca atilan teknoloji oldu.

  • divit  (21.11.21 23:47:55)
yakın zamanda en hypelanan ve fos çıkan olay şu segway zımbırtısıydı. o da duyurulduktan 20 sene sonra falan dünyayı değiştirdi.

bir de 90'lardan iridium efsanesi var, onun da hikayesi epey ilginç. uydu telefonu olayı.

minidisc player'lar

hd-dvd olayı (blu ray alternatifi idi patates oldu)

microsoft zune
  • roket adam  (22.11.21 00:08:28 ~ 00:16:19)
3D sinema/tv ler. Çok popülerleşip zamanla kayboldular

  • senolll  (22.11.21 00:41:29)
Adını bilmediğim için Google'a sordum. İki tekerlekli Segway olarak çıkıyor. O isim doğru mudur yoksa bir marka ismi midir bilmiyorum. İlk çıkışında Dünya çapında yüzyılın icadı olarak lanse edilmiş, ne olduğu bir süre gizlenmişti.
Şimdi aklıma geldi de güldüm.

  • Mirket  (22.11.21 00:58:29)
minidisc player +1

zamaninda baya ovulmustu ama populerlesmeden yokoldu gitti.
  • cooperr  (22.11.21 01:01:37)
Bence VR

  • nhtzmc  (22.11.21 10:50:58)
2000’lerin basinda ginger’in acayip parlatildigini hatirliyorum. Ulasimda devrim, artik arabalari kullanmayacagiz vs. Bush surerken dustukten sonra yalan oldu.

  • gibicibicis  (22.11.21 12:42:29)