Fotoğraf Makinesi

arkadaşlar merhaba. Bir adet fotoğraf makinesi almak istiyorum dslr tarzda. daha önce hiç olmadı makinem ama makro çekeceğimi biliyorum diş hekimi olduğum için. klinikte çok iyi makine var ama ben dışarıda kurcalayarak öğrenebileceğim bir makine istiyorum. amacım tamamen amatörlüğümü atmak aslında. ikinci el olsun istiyorum çünkü sıfırlar bütçemi aşıyor. 1600-2000 bandında canon eos 600d var ama ona da mp'si düşük demişti bir arkadaş özellikle macro çekeceğim için '22 mp üstü al' önemli dendi, doğru mudur? ne önerirsiniz bana şu an?
Bütçe: olabildiğince düşük olsun
edit: arkadaşlar ip 11 kullanıyorum ama amacım mobil fotoğrafçılık değil. dslr kurcalayıp öğrenmek istiyorum.

Alman gereken şey iphone 13.

Arkadaşın dijital zoom yaparsın kesersin diye öyle demiştir, düzgün bir macro lensle ona da ihtiyacın kalmaz ama sırf o lens 8-10 bin tldir tahminen, kaliteli lens pahalı bir şey.
  • nhk ni youkosu  (14.10.21 12:08:39)
Not olarak, eski kompakt makinelerin bazılarının macro mesafesi baya iyiydi, 2 cm falan. Ucuza öyle bir şey bulunabilir

İkinci ek, sanırım iphoneda sadece prolarda macro var ama bir araştır. Normalde geniş açı üzerinden yapıldığı için minide bile vardır diye tahmin etmiştim mobilde bakamıyorım şimdi
  • nhk ni youkosu  (14.10.21 12:11:34)
çok derin bir bilgim yok, yeni makineleri de takip etmiyorum ama giriş seviye için min. 4000 lira bana abartı geldi. 2. el temiz 5d mark ii, 7d alıp geçebilirsin. 3000 liraya var. 7d, 600d daha uygun bulunabilir. makro lensi al bir de. makro çekimi sağlayacak olan şey lens sonuçta. mark ii ile film çekiliyor.

  • black mamba  (14.10.21 15:43:30)