Maltepe Cevizli tarafları hakkında (insanlar, deprem, vs.)

İşe gidip gelebilmek için Marmaray olmazsa olmaz, biraz yeni bina (2000'den sonra) istediğimiz için de en uygun seçenek burası gibi göründü gözümüze.

Mahalle olarak çok da iyi değil demişler sanırım ama, yani sıkıntı olacak bi durum mudur? Şu an Tarabya'da sakin bir yerdeyiz bize her türlü çok sesli bir ortam gibi gelecek sanırım.

Ek olarak, şu an oturduğumuz bina 30 yıllık falan, ama İBB'nin raporunda artık zeminden midir nedir bu mahalledeki yıkım-ölüm tahmini daha düşük, Cevizli'de çok daha yüksek. Ama şimdi taşınsak 15 hatta belki 3-5 yıllık binalara gitme ihtimalimiz var. Yeni bina, kötü zeminde ve faya daha yakın olmasına rağmen iyidir diyebilir miyiz?

teşekkürler

Tarabya'dan Maltepe'ye gitmek kaliteyi bayağı düşürür bence. Bunun dışında kötü zemin de bir sorun. Kötü zemin sorun olmasaydı sulak alanlara inşa edilen binalar saniyeler içinde yerle bir olmazdı.

  • dissendium  (07.10.21 13:29:58)
benim anladığım kadarıyla, kötü zeminde de olsa inşaat doğru yapılırsa depreme dayanıklı olabiliyor.

  • co2s2  (07.10.21 13:42:09)
Maltepeye gelecekseniz illa sizi idealtepeye alalım bir araştırın

  • cuma  (07.10.21 15:01:34)
sokaga kadar degiskenlik gosteriyor cevizli'nin cehresi bence ama ortalama diyebiliriz guvenli sayilir, ailelerin yogunlukta oldugu bolge. tarabya'dan cevizli'ye kotu bi plan gibi gozuktu :/

  • ala09  (07.10.21 15:05:06)
cevizli kötü.
yani tehlikeli falan değil ama kalite düşük.
idealtepe dışında maltepe'ye gelmenin anlamı yok bence.
idealtepe (özellikle sahil tarafı) en kaliteli kısmı ama mesela altıntepe sahil falan da olur.
  • blatta hiberna  (07.10.21 17:30:28 ~ 17:31:04)
Ses sorunu yüzünden Cevizli'den taşındım birkaç ay önce. Sokağına göre değişir, komşularına göre değişir, oturduğunuz kata göre değişir ama genel bir mahalle kültürü mevcut genelinde. Yazın sokaklarda teyzeler apartmanların bahçelerinde takılır, çocuklar bağırış çağırış top oynar, çardaklarda gecelere kadar bıdı bıdı konuşulur. Bunları her zaman önden anlamak mümkün olmuyor. Ses önemliyse başka yerlere bakmanızı öneririm.

  • inawen  (07.10.21 17:56:35)
Cevizli kötü. Zümrütevlere bakın.

  • goklerdengelenkarar  (07.10.21 18:04:42)