[]

"postgraduate course"un Türkiye'de/Türkçede karşılığı

Nedir?

Bu isimde online bir kurs var katılmak istediğim, online eğitimlere YÖK un denklik vermediğini biliyorum sorum o değil.

Daha ziyade "'postgraduate course' almış birisi bu alanda tezsiz yüksek lisans yapmışa yakın bir şey yapmıştır" şeklinde bir karşılığı var mı onu merak ediyorum. Kurs 3 yıl sürüyor bir önemi varsa.

Ya da bu isimde bir kursa yurtdışına gidip kalıp YÖK un denklik verme şartı olan ülkeye giriş çıkış kalma süresi vs. şartlarıni sağlayacak şekilde bir postgraduate course bitirsem Türkiye'de YÖk ten bunun ne olarak denkligini alabilirim, alabilir miyim?

 
hayır
hayır
hayır

yök denkliği için tez yazmış olmanız gerek. kısaca bu.
  • rewlack  (06.10.21 03:50:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.