Kaliteli Moka-pot mu? Kalitesiz Filtre Kahve Makinesi mi?

Merhaba soru başlıkta.
İnce çekilmiş kahve için demleme aracına ihtiyacım var, plastikten yapılma ucuz filtre kahve makinesi yerine moka pot mantıklı geliyor ama kullanım olarak çok mu zorlar bilemedim.
Genellikle french presste yapıp ona göre çektiriyorum bu yüzden hangisi alınırsa alınsın çok sık kullanılmayacak belki haftada iki kere.

Teşekkürler.

Espresso mu? Amerikano mu? Filtre kahve mi? Ne içiyorsunuz? Filtre kahve içiyorsanız moka potu ne yapacaksınız? Yok espresso ya da amerikano içiyorum derseniz filtre kahve makinesine ne gerek var?

Cevap: moka pot zorlamaz. Kaliteli olmasına da gerek yok. İtalya'da bi milyoncudan moka pot alıyorduk.
  • prole  (03.10.21 18:16:41)
@prole; Filtre kahveyi french pressle yapıyorum işimi görüyor.
Şu anki arayışım espresso için.

  • Dağcı  (03.10.21 18:22:01)
Bi moka pot, bi tane de v60 al gec.

  • floydian  (03.10.21 18:47:15)
Çok sevenleri var ama moka pot bence güzel kahve çıkarmıyor, espresso olmayan ama espresso gibi bir şey yapıyor.

Sık kullanmayacaksanız v60 alın +1 pratik, temizlemesi kolay. Ama tabii o da espresso değil, filtre kahve yapıyor. Gerçi French press filtre kahve yapmıyor :)
  • kobuzchu kiz  (03.10.21 18:52:47)
Moka pot gayet okey. Yorucu da degil. Cok hizli oluyor kahve de. Ben yillarca almadigima uzuluyorum acikcasi, evde bi tik iyi kahve yapmanin en ucuz yolu gibi. (French pressim var filtre kahve makinem yok)

  • red g  (03.10.21 23:23:08)