SSD cahiline bi yardim

Laptop (Lenovo thinkpad, ne serisi oldugu onemli mi bilmiyorum ama) acilis ekraninda donuyodu, teknik destege gosterdim, hdd cortlemis dediler ve bunun cozumunun ssd taktirmakla mumkun olabilecegini dediler.

Bu konuda tam bi cahil olarak, ssd bakmaya nasil baslamam lazim? Her ssd bu laptopa uyar mi? Bi yardim ediverin be ya.

uymuyor. bilgisayarın modeline göre google'da aratın ne tür bir ssd takılabileceğini. dümdüz gidip ssd almayın.

  • bohr atom modeli  (19.08.21 13:52:41)
Ne serisi olduğuna emin olup internetten teknik spec'lerine bakarak hangi ssd uyacağını bulabilirsiniz.

hdd cortlamış ssd taktır dedilerse içinde mekanik bir disk olduğunu ve git sata bir ssd taktır demiş olabilirler mi acaba, eğer öyleyse iş kolay 2,5" sata ssd al geç.

ama m2 falan soket varsa orada ne olduğuna emin olmak elzem.
  • hedep  (19.08.21 14:17:19)
Açılış ekranında donmak demek hddnşn cortladığı anlamına gelmez.
Bazen formatla düzelebilecek bir şeydir bu sorun.
Eski hDD cortlamış ise size daha az masraflı olması için SSD değil yeni bir HDD önermeleri gerekir.
SSD sadece parasına kıyanlar için hızlı işlem sağlıyor başka bir fonksiyonu yok.
  • Erva  (19.08.21 18:37:25 ~ 18:38:48)
hocam
hdd yi salla
ssd al
2.5 sata ssd %99,9 uyar
ama model onemli
  • kingcyrax  (19.08.21 19:13:47)
SSD taktırabilirsen kesinlikle taktır, fiyat performans olarak bilgisayarına yapabileceğin en iyi upgrade

  • allezz  (19.08.21 22:45:38)