Messi mi Ronaldo mu

Ronaldo'nun bir belgeseli vardı, karanlıkta da topa vuruyordu vs. Bu tarz belgesele konu olmak aralarındaki rekabette öne geçirir mi Ronaldo'yu? Yani Ronaldo daha iyi olduğu için mi o belgesel yapıldı? Ayrıca Zlatan yakın mi bu iki top tepiciye? Futbolu takip etmiyorum ama merak ediyorum bu konuyu.

messinin de belgeseli var. belgesele konu olunca daha iyi olunmuyor ki.
bu arada messi mi ronaldo mu diye sorarsan aşağıda her ikisinin fanboyları kapışırlar. kapışma seyretmekten keyif alıyorsan sözlükteki başlığı bul ve oku.
zlatan ibrahimovic de büyük futbolcu ama messi ve ronaldo kadar efsane değil. messi ve ronaldondan önce de zidane ve diğer ronaldo efsaneleri vardı. eskiler bu ikisini daha çok beğenir mesela.
  • dafuq  (29.07.21 09:45:30)
Renault Megane mi Ford Focus mu diye sormaya benziyor bu.
İkiside aynı segment, aynı işi görüyor. Konfor, ekonomi, güvenlik, yol tutuş vs. diye karşılaştırıldığında ikisininde birbirine üstün ve düşük yanları var.
Kimisi Renault sever ve seçer kimisi Ford.
Ben karşılaştırma yapmak yerine ikisinden de keyif alma taraftarıyım.
  • etna  (29.07.21 09:58:31)
ronaldo'dan kasıt, brezilyalı "gerçek" ronaldo'ysa ronaldo.
yoksa, messi.

  • pangea  (29.07.21 10:00:49)
yav ne gerçek ronaldosu bırak bu işi ihtiyar

  • karpuzcu  (29.07.21 11:03:20)
Subjektif bir gerçeklik söz konusu olamıyor mu bu tarz kıyaslamalarda? Birinin kupası daha çok o zaman o daha iyi diyemiyoruz değil mi bireysel bir oyun olmadığı için bu futbol?

  • Fusha  (29.07.21 12:06:25)
Ben messi izlemeyi seviyorum. Bana da ronaldo mekanik geliyor izlemeyi sevmiyorum.
Ayni şekilde hayatimda izlemeyi en çok sevdiğim futbolcu ronaldinho.

Bunun subjektif bir tarafı olamaz. Ama bu mantıkla misal Messi'de 6 tane yılın futbolcusu ödülü var ronaldo'da 3 tane. Ha bana göre bunlar çok önemli şeyler değil.
Misal ronaldo'da kupa fazla ama o farkli takımlarda oynadı. Messi sirf la liga. Messi'de misal 10 tane var ronaldo'da 2 tane. Ama şampiyonlar ligi ronaldo'da 5 tane Messi'de 3 tane.

Ikisinin yanina yaklasabilecek futbolcu yok. Eski ronaldo, ibrahimovic, pele, maradona falan onlarla alakasi yok yani sirf eski futbolcu diye böyle yapılıyor.
  • logisticsmanager  (29.07.21 12:32:32)
messi saf yetenek, ronaldo hırsın ve çalışmanın güzel bir örneği.

yani bu doğuştan zeki olup başarılı olmak mı, yoksa çok çalışıp başarılı olmak mı sorusuna benziyor bence :)
  • rose parks  (29.07.21 13:32:28)