Elektrik faturası

Bu ay elektrik faturanız ne kadar geldi? Annem yalnız yaşıyor klima 24 saat açık 530 tl fatura gelmiş..
Biz evde iki kişiyiz evden çalışma tüm gün bilgisayar ve klima açık 230 tl geldi.

Özellikle klima kullananlar sizde durunmlar nasıl? Annemin fatura bana biraz saçma geldi.

110 civarı geldi ama klima yok

  • all girls dream  (28.07.21 22:50:45)
24 saat açıksa normal. @beyintamircisi 7 saat için 275 demiş, kabaca 3 le çarpsak bile 600ü geçiyor.
Burada klimaların btusü de önemli.

Kaç watt ise klima kendiniz de kabaca tüketimi hesaplayabilirsiniz.
  • ceketimi alip cikcam  (28.07.21 22:57:47)
size 230 gelmesi sacma, bence diger ay patlatacaklar.

Ben klimayi rekor sicaklik olmadikca acmiyorum bana bile 200 geliyor.
  • divit  (28.07.21 23:14:32)
Klima inverter değilse normal. İnverter klima olup saçma sapan bir dereceye ayarlıysa yine normal. Ama odayı 25 derecede bıraksa asla o kadar etkimez. Nemi yok ettiği için 25 derece serin geliyor klimada.

  • musmus  (28.07.21 23:15:18)
klimanin performansi onemli. mekana uygunlugu onemli, mesela sogutamiyorsa surekli yuksek enerji modda calisiyor olabilir, veya dusuremeyecegi bir derecedeyse yine oyle calisabilir. yalitim da onemli evin yalitimi iyi degilse yine daha cok yazar vs. bazi yerlerde gece elektrik daha ucuz dijital sayaclar sayesinde o da var. yani evin hacmi ve klimanin gücü baya etkliyecektir fiyati.

bizde klima 25 derecede nem alma modunda 15 saat falan calisiyor gunluk. ama yalitim iyi baya. 15 saatin 5 saati gece tarifesi. 203 lira geldi.
  • robokot  (28.07.21 23:36:46 ~ 23:37:41)
450 tl
1 buzdolabı 1 deepfreeze 1 sebil, fırın ayda 3-5 kez açılıyor çamaşır ve bulaşık makinesi her gün açılır 2 tv.

  • m orak  (29.07.21 00:06:24)
Biz evde 5 kişiyiz. Gündüzleri oturma odasında full çalışıyor, geceleri hem yatak odası hem oturma odası full. 40 günlük 975tl geldi. Klimalar eski olduğu için fazla. İnverter A++ olsa 600 700 tl civarı gelirdi.

  • burty  (29.07.21 00:06:39)
tek klimayla tüm evi soğutmaya çalışırsa klima elektriği coşturur.

  • mikahakkinen  (29.07.21 09:23:55)