[]

Covid & Kan sulandırıcı mevzusu

Merhaba.

Covid hastasına kan sulandırıcı direkt olarak covid hastalığı sebebiyle mi, yoksa tedavide kullanılan ilacın yol açabileceği olası etkiyi kırabilmek için mi veriliyor?


 
hastalık kanın pıhtılaşma riskini artırdığı için veriliyor

www.hri.org.au
  • amugochi  (28.07.21 17:55:06) 
Bunu nereden duyduysa Bi arkadaşım da ilaçlardan dolayı sanıyormuş. Fakat ilaçla alakası yok ayrıca o ilacın yan etkisi yok. Yan etkili olan ilacı vermiyorlar artık. 8 tane olmasınında tek sebebi ilacın düşük mg de olması yani 3 tane 0,5 l su içmekle 1 tane 1,5 l su içmenin aynı olması gibi.

Soruya dönersek covidi özellikle ağır geçirenlerin kanlarının daha "koyu" olduğunu, pıhtı olabileceğini söylüyorlar. O yüzden kan sulandırıcı verebiliyorlar
  • infernalcadre  (28.07.21 21:41:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.