canon fotoğraf makinesi için lens & ikinci el

kuş fotoğrafları için çok profesyonel olmayan bi lens bakıyorum. 75-300 lens gördüm ama sözlükte bayağı gömülmüş.

5000 tlye kadar hangi lensi alsam?

+

ikinci el lens alsam anlayamayacağım bir problemle karşılaşır mıyım? takıp üç beş foto çektigimde sorunsuzdur diyebilir miyiz? neye dikkat etmeliyim?

Sigma 70-200 f/2.8 ikinci elleri söylediğiniz fiyatın biraz altında. Acaip güzeldir, orijinal canon olanı da sigma versiyonunu da bızıklamışlığım var su kaldırır iş görür bi lens. (guş için ne kadar müsait olur tecrübem yok)

Ben ikinci el konusunda eskiden dükkanlardan çekinirken artık kişiden almaya tırsar oldum. Yaşadığınız şehirde fotoğraf malzemesi satanların toplaştığı mevkide mutlaka isim yapmış yarı güvenilir bir ikinci el satan dükkan vardır en temizi oralar gibi gözüküyor şu an.
  • hedep  (15.07.21 13:04:46)