Hızlı okuma tekniğinin işe yaradığını gören var mı?

Özellikle fotoğrafik okuma tekniğini deneyimleyip hayatında kullanan ve etkisini gören var mı? Uğraşmaya değer bir şey mi?

dakikada 270-300 kelimeden, dakikada 420-450 kelimeye çıktım. basit öneri yapan iki kitap sayesinde. bunlar;
1. www.amazon.com.tr
2. www.amazon.com.tr

ayrıca monitörde okuma için inanılmaz hız kazandıran bir uygulama.
www.squirt.io
  • phonex  (09.07.21 22:06:29)
bu böyle öğrendim hayatım değişti şeyi değil ama, bize ilkokulda seminer yapıp kitap ve egzersiz cd'si falan vermişlerdi.

Sonuç olarak öss derecesi yaptım(sözel), geçen ielts'e girmem gerekti reading'i 60dk yerine 35dk'da bitirdim ve 9 aldım (full). Yani eğer bilginle birleştirebilirsen işe yarıyor ama şu an bir teknik vs. kullanmıyorum özel bir şey yapmıyorum tamamen alışkanlık ve çocuklukta öğrendiğim şeylerin hayatıma uygulanması sanırım. Her hızlı okuyan acayip şeyler yapıyor da diyemeyiz ama sürekli bir sürü metin görmen gerekiyorsa bir sözleşmeye bakıp hemen önemli yerlerini anlaman gerekiyorsa vs. iş görebilir. Bu yani hayat pratiği olmalı.
  • nhk ni youkosu  (09.07.21 22:13:23)
Genel bildiğim bir konu hakkında kitapta denedim. Hızlı okuma degil sanırım gözleri kaydırarak satırlarda atlayarak okudum. İyi idi. Yoksa o kitabı tamlayamazdim. İhtiyacım olanı aldım. Yavaş okurken de hafızada çok yer etmeyebilir. Bir de bu teknikler kitaba göre değişir sanırım

  • seyyar satıcı  (09.07.21 23:22:45)