Şu An Biraz Birikmiş Paranız Olsa Ne Yaparsınız?

Mesela 50 bin TL.

O kadar param var zaten, faizde duruyor cok da yuksek bir para degil, 5000 euro ediyor mu?

  • howfaristhesky  (06.07.21 22:05:09)
hiçbir şey. 50 bin tl ile hiçbir şey yapılmaz.

  • jelly bear  (06.07.21 22:06:13)
Mevduat'a koyarım, ne emmeye ne gömmeye diye tabi ettiğimiz bir meblağ.

  • paramolacak  (06.07.21 22:14:56)
%40 BTC
%40 ETHEREUM
%20 CHAINLINK alıp cüzdanıma çekerim. 6 ay sonra kar almaya başlarım.
  • ehti  (06.07.21 22:15:00 ~ 22:36:51)
Guzel bi tatil.

  • brkylmz  (06.07.21 22:24:21)
Olabildiğince borç ödeyip yükümü azaltırım.

  • 1bir1bir1  (06.07.21 23:06:46)
Valla bu tür sorular bende garip duygular uyandırıyor. Önceden direkt parayı döviz karşılığına çevirip ona göre cevap verirdim ve "o paraya bişey olmaz", "o da para mı" tarzı olurdu cevaplarım ancak işin bir de diğer yönü var maalesef. Yani maaşları baz alıp düşününce de oldukça büyük bir para gibi geliyor insana bu meblağlar.

Atıyorum ortalama 5 bin maaşı olan biri her ay maaşının yarısını bir kenara atsa bu para 20 aylık bir birikimin sonucu, o yüzden iyi para etmesi gerekir. Ancak pratikte maalesef öyle olmuyor ve bu da cidden üzücü bir durum. O yüzden böyle "o da para mı" tarzı cevaplar bir yerde de sanki küçümseme gibi geliyor. Ne bileyim ben gelip 2 yıl bişeyleri zar zor biriktirip daha sonra da o para eriyip gitmesin diye tavsiye duymak istesem ve biri bana gelip "o para hiçbir sey" dese sinirlenirim. Tamam onu diyen adam da haklı ve o paranın pek bişey ifade etmemesi de onun suçu değil ancak yine de insana o cevabı duymak garip geliyor.

Neyse, sanırım gereğinden fazla uzattım yine. Ben sanırım o parayla döviz alırdım en azından paramin her geçen gün eriyip gitmesini izlemek istemezdim.
  • j r r tolkien hayrani  (06.07.21 23:49:33)
%50 btc, %50 eth

  • cooperr  (07.07.21 03:02:08)
Bu parayı bilerek biriktirmedim. Epey zamandır minimal bir hayat yaşıyorum. Eskiden olduğu kadar alışveriş yapmıyorum - giyim, ev eşyası vb. Sanırım biriken bu paranın en büyük nedeni bu. Yaklaşık bu kadar da okul için harcamama rağmen.

Soruyu sorarken detay vermedim, çünki sorunun daha genel olmasını istedim. Herkes kendi sorusuna cevap verebiliyor böyle olunca. =]

Bu arada, yıllar önce 100 TL'lik BTC almıştım. Az önce kontrol ettim, 1400 TL olmuş =0
  • pantepember  (07.07.21 09:35:41 ~ 10:03:22)