Cambly hocaları seviyenizi söylüyor mu?

Yani kötüyseniz, kötüsün diyor mu?

Patronum İngilizcemin kötü olduğunu söylemişti. Hoca dedi ki, ''senin İngilizcen iyi patronuna selam söyle ben 16 yıldır İngilizce öğretiyorum.''

Advanced değilim, native speaker gibi konuşamıyorum.

Sizce hoca üzmemek için mi dedi?

Aslında cefr testi var camblyde satın alıp direkt testten seviyenizi öğrenebilirsiniz. Onun dışında hoca sadece konuşman anlaşılır, kelime bilgin fena değil gibi yorum yapıyor. Seviye için dediğim testi satın almalısınız.

  • kablelvuku  (03.07.21 23:00:29)
Müşteri her zaman haklıdır durumu olmuş seninki.

  • neymis  (04.07.21 07:31:45)
simdi bence bunun iki nedeni olabilir.

1- patronunuz Turk ise, Turkler birbirlerinin yabanci dil konusmasindan amerikan ya da british aksani yapmadiginiz surece hic memnun olmazlar. bayilirlar elestirmeye, hep acik ararlar. Turkce de'yi ayri yazamayan tipler ingilizce gramer hatasini asla affetmezler. (istisnalar kaideyi bozmaz)

2- yabancilar -ozellikle o dili anadili olarak konusanlar- konusulani anlayip konusabildiginiz surece -takilsaniz veya gramer hatasi yapsaniz da- cogunlukla iyi oldugunuzu soyler.

patronunuz native ariyor olabilir.

seviye testi icin EF test vardi, bakin bi: www.efset.org
  • yoggi  (04.07.21 15:34:51)
Patron ana dili İngilizce olmayan, İngilizcesi de iyi olmayan bir yabancıydı. Özgüvenimi çok düşürmüştü. İngilizce biliyorum demeye çekinir olmuştum.

EFSET yaptım C1 çıktı.
  • gelmeistemem  (04.07.21 15:43:09)
Ulkemizde yabanci dil konusma oraninin dusuk olmasini ben buna bagliyorum. cekiniyor insanlar birisi elestirecek diye. kesinlikle ozguven kirici bi sey.

C1 gayet de iyi bence hic takilmayin. Turkiye'de Turklerin yaninda Ingilizce konusmamaya ozen gosterin. yurtdisindakiler takilmiyor...
  • yoggi  (04.07.21 15:49:52 ~ 15:50:11)