Konserden 1 gun once aşı?

Merhaba
Cuma akşamına aşı randevum (ilk doz, biontech) vardi ama Cumartesi konsere gidecegim. Acaba agri falan olur mu? İptal etsem mi? İnternete gore yok ama aşı olmayan giremez gibi bi kural gelmedi henuz di mi?

kişiden kişiye değişiyor.

  • sutlu nescafe  (30.06.21 19:55:21)
çevremde herkes hafif atlattı, kol ağrısı falan en fazla. annem babam 50 yaşında, hiçbir ağrıları olmadı. piyango bana vurdu. dün aşı oldum, bugün her yerim ağrıyor. ağır grip gibiyim. covid olsaydım, kesin ölürmüşüm heralde. yani kişiden kişiye değişiyor demek ki. kesin bir şey söyleyemeyiz. diğer soruların cevabını bilmiyorum ama öyle bir kural duymadım.

  • dnzbrs  (30.06.21 19:57:27)
Aşıdan sonra bir süre alkol tavsiye edilmiyor. Eğer konserde alkol kullanacaksanız sorun olabilir.

  • mg3929  (30.06.21 20:02:39)
valla ben aşıyı dün sabah oldum. dün hafif kol ağrısı (belli belirsiz) dışında hiçbir şikayetim yoktu. bugün kamyon çarpmış gibiyim. belim tutuldu, dik duramıyorum. uykulu ve halsizim sürekli. bununla birlikte çok sağlıksız olduğumu, normalde de yanımda çekirdek çitlense hastanelik olduğumu belirteyim. bazı kişiler hiç sorun yaşamadan atlatabiliyor.

bünyenize güveniyorsanız risk alabilirsiniz ama ben aşıdan hemen sonra gitmeyi tercih etmezdim sanırım, bu halde herhangi bir aktiviteden keyif almak pek mümkün gelmiyor bana.
  • der meister  (30.06.21 20:05:58)
Birkaç hafta önce Pazartesi günü ise gittim spor yaptim, salı günü sabahtan spor yaptım sonra isim erken bitti yakınlarda hastane vardı saat 5 gibi, dedim aşı mi olsam acaba, hemen o dakikada randevu vardı. Gittim asi oldum eve geldim biraz kolum ve basım ağrısı ağrı kesici aldım. Uyudum ertesi gün ise ve spora gittim. Şu an ne zaman asi olduğumu dahi hatırlamıyorum.

  • sanguine  (30.06.21 20:54:05)