10 bin dolarım olsa yurtdışına niteliksiz işçi olarak gidebilir miyim?

Soru gayet açık. Diyelim ki 10 bin dolar param var. Bu para ile bir şekilde gelişmiş bir ülkede çalışma iznim olarak hayata sıfırdan başlayabilir miyim? Yaşım daha genç, yurtdışında işe yarar bir vasfım yok ama zamanla öğrenirim diye düşünüyorum. Elimde bir mesleğim yok, burada geleceğim parlak değil. Yurtdışında da bu halimle iyi bir hayat elde edemem biliyorum ama Türkiye'de kalmaktan iyidir diye düşünüyorum. Var mıdır bir yolu?

geçerli bir meslek serfikası falan bulursan kanada falan olabilir.

  • reanarchy  (23.06.21 17:40:06)
Para verip calisma izni alamazsin ama para verip ogrenci olarak gidebilirsin. Bazi ulkelerin ogrencilere calisma iznine veya kalici oturuma gecis olanaklari var.

  • hot potato  (23.06.21 17:50:35)
Ogrenci olarak sizip kalmanin yollarini arayacaksin. Ama vize alman zor, orasi kesin. Potansiyel gocmensin cunku..

  • cooperr  (23.06.21 19:34:54)
Kısaca hayır.
Dolaylı olarak ise; öğrenci vizesi (lisans, master, dil okulu) ile gidip, ardından ülkesine göre “bir süre” iş arama vizesi alabilir ve iş bulabilirsiniz.
Onun dışında bu güncel şartlarınızı değiştirmeden no. 10 bin dolar 6 aylık asgari ücret bile yapmıyor euda.

*gereksiz bilgi: yaşınız gençse evs kovalayın. Gidin, orada kalacak yer network falan yapıp süreci kolaylaştırın. Süreci dediğim; yine yukarıda açıkladığım öğrencilikle başlayan yol
  • rewlack  (23.06.21 19:50:09)