Böbrekte taş çıktı, her türlü tavsiyenize açığım duyuru ahalisi

Merhabalar

Bugün sağ böbreğimde pirinçten biraz büyük bir taş olduğunu öğrendim sabah ağrılarla acile gittiğimde.

15-20 gün kendim düşürmeye çalışacağım, olmadı alternatif çözümlere yoğunlaşacağız.

Şu anda durumum kötü, ağrı kesicilerle duruyorum.

Eğer varsa aramızda taş döken arkadaşlar yapmam ve yapmamam gereken düşünceleriniz paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

öncelikle çok geçmiş olsun. böbrek taşı düşüren bir büyüğüm, eğer çevrende böbrek taşı düşüren biri varsa ona gilaburu suyunu öner. taşı güle oynaya düşürür demişti. eğer temin etme imkanınız varsa deneyin derim.

(bkz: gilaburu suyu )
(bkz: gilaburu )
  • lata  (21.04.21 20:09:46 ~ 20:10:05)
ufakmış düşürmekte zorlanmazsınız. bol bol su için ve ağrılarınız el verdiği sürece hareket edin. en kötü yürüyüş yapın. ip atlayabiliyorsanız atlayın. düşmeye yakın idrarda sıklaşma ve ufak sızı yapar ancak bol suya devam bu aşamaya gelince de 1-2 güne düşer gider.

  • surprise  (21.04.21 20:15:36)
bir süre kendisi düşsün diye bekleyeceksiniz.
ne suyu olduğu önemli değil bulabildiğin sıvıları bolca tüket (süt ve süt ürünlerinden kaçınmanı tavsiye ederim) amaç böbrekte bolca sıvı akışı yaratmak, o sırada da şanslıysan da taşın böbrekten idrar yoluyla atılması.
dr bana 1-2 gün şişeye işe demişti, taşı düşürüp düşürmediğini kontrol etmek için. bazen taşı incelemek de istiyorlar.
hakikaten de işe yaradı. taş idrar yoluyla atıldı.
  • rentts  (21.04.21 20:16:58)
bir bezle kapatılmış huniye işeyip düşen taşı analize gönder.
taşın yapısından ne tür gıdalardan kaçınmak gerektiği ortaya çıkabiliyormuş.
detayını doktora sorabilirsin.
  • aslindasorunumpsikolojik  (21.04.21 21:46:46)
Voltaren acıya iyi gelir. Bol bol Limonlu su yap iç. Gece yatarken sıcak su torbası kullan.1 haftada düşer. Sakın bira ve içki içme, bir süre süt ürünlerinden de uzak dur.

  • Dr  (22.04.21 22:38:34)