10.000-TL demo yatırım

Selamlar,

Farz edelim yatırım hesabınızda 10.000,00-TL var; 1 hafta boyunca hisse senedi, bitcoin ve altcoinler, varant vb alım satımı yapacaksınız. Deneme amaçlı olacak, anaparayı 5.000,00-TL'nin altına düşürmemek kaydıyla her türlü yatırım riski alınabilir.

Ne yapardınız? Verilecek cevapların hiçbiri tarafımca yatırım tavsiyesi olarak değerlendilmeyecektir peşinen söyleyeyim sizi uğraştırmamak adına :)

coin alırdım tamamıyla, hepsini altcoinlere bölerdim.

  • reanarchy  (20.04.21 15:25:10)
9.000,00-TL'yi üç farklı fona bölüp 1.000,00-TL ile BTC aldım. Sermaye piyasaları ve yatırım araçlarıyla ilgili her türlü bilgi belge önerisine açığım.

  • vedatchilipeppers  (20.04.21 15:37:22)
biraz meşakkatli bir iş ama bazı hisselerin önceki günü yeşil mi kırmızı mı kapadığına göre ertesi gün için değişik tepkileri oluyor. üstüne bir de kırmızı - yeşil olma patternları oluyor. mesela, petkim diyelim, o ara genelde kırmızıdan sonra yeşil olmuş. güzel. hisse kırmızıdan sonraki gün açılışta da (genelde 11 civarı) en yükseğe çıkıyor iyi bir fiyata. o zaman petkim'i kırmızıda günün en düşük olduğu vakitlerde yakalayıp (2 ve biraz sonrası) ertesi sabah açılıştan biraz sonra iyi bir yükseliş yaptığı gibi de satış yapmak denenebilir. böyle böyle %1-2 arası bir şeyler gelir. baktın pattern tutmadı, iki gün kırmızı yaptı, mutlaka bir şekilde sana %1-2 yaptıracak yükseğe gelir bir ara. her hafta bir tane bu oranı yakalasan mis gibi.

ama şu an borsa rezalet bir siyasi krizin etkisinde olduğu için hangi ne olacağı belli olmuyor. işler düzelir, borsa da normal alışkanlıklarına dönerse bakılabilir. ama zaten demo hesabıymış, yine de denenebilir.
  • bir kum tanesindeki atom alti parcacik  (20.04.21 15:42:20 ~ 15:43:28)
shitcoin'ler bir günde yarıya düşebiliyor. herhalde 3'e bölüp

euro
altın
btc

alırdım.
  • co2s2  (20.04.21 17:46:36)