Yüzümün zayıflamasını/derimin sıkılaşmasını istiyorum

Merhaba. Yoğun bir kilo alış veriş döneminden sonra yüzüm baya sarkık ve şişkin kaldı. Spor yapıyorum ama o da sadece vücudumu etkiliyor,yüzüm yuvarlak hatlı olduğundan hala eskisi gibi gözüküyor.
Sizce bu konuda neler yapabilirim beslenme ve yüz egzersizi anlamında?

surat için lenfatik drenaj masajları var. youtube'da facial drainage massage diye aratırsan zibilyon tane bulabilirsin. ben epey faydalarını gördüm ama gıdının bir kısmı illa ki gitmiyor, cerrahi müdahele şart sanırım. yine de suratım epey güzel şekillendi, ödemli görüntüsü gitti. tabi her sabah uygulaman lazım 2-3 gün yapmazsan gene şişiyor suratın. bunu engellemenin yolu yok normal bir şey bu.

bir de klasiktir; bol su içip aldığın tuza dikkat edersen sadece suratında değil genel olarak bütün vücudundaki ödemi en aza indirgemiş olursun. tabi kronik bir böbrek sorunun yoksa.
  • nolmus yani  (13.04.21 11:25:05)
Glutenin de ödem yapabileceğini söylüyorlar. Bir süre glutensiz ve az tuzlu beslenmeyi dene belki işe yarar hemen cerrahi müdahale düşünme

  • eatpraylaw  (13.04.21 12:31:45)