Kardeşime çok kırıldım

Birkaç saat önce kardeşimin beni benim onu sevdiğim kadar sevmediğini ve değer vermediğini hissettim ilk defa. Nasılsa ablamsın ve hep ordasın, şimdi sana zaman ayıramam tarzı bir tavırdı. Çok derinden bir yerlerim kırılmış gibi hissediyorum. Hep çok iyiydi aramız o yüzden bu darbe gibi geldi. Çok üzgünüm ve yalnız hissediyorum yazmak istedim o yüzden. Bu hissi yaşayanınız oldu mu bilmiyorum. Kardeş bile olsa hep bir taraf daha mı çok seviyor? Umarım bu his geçer çünkü çok farklı bir üzüntü hissediyorum. Duyuru da kendini imha eder sanırım bir süre sonra..

Bazen çok yakınımızdakileri bu anlamda nasıl olsa kırılmaz diye es geçebiliyoruz. Sevgi göstermek, önemli hissettirmek önemsiz hale gelebiliyor.
Daha önceden böyle değildiyse belki dönemsel bi sorunu vardır, abla olarak inisiyatif almak bi nebze de olsa senin görevin. Hele ki yaşı küçükse.

  • Jux  (03.04.21 22:49:30)
öncelikle yaşlar önemli; diğer taraftan aslında dediğiniz doğru değil, sizin ne olursa olsun ona destek vereceğinize güvencesi tam.

sizin açınızdan ise kardeşinizin artık büyüdüğünü ve hayatında sadece sizin olmadığınızı anlamanız lazım. bu büyüme anaokulundan ilk okula geçişde olabilir, orta okuldan liseyede, liseden üniversiteyede. hangi yaş aralığında ise ona göre şekil verin.
  • selam  (03.04.21 22:50:40)
@selam hayatında sadece ben olmalıyım gibi bencilce bir düşüncem tabiki olamaz, sadece gerçekten destek olması gereken bir zamandı ama görmezden geldi. Buna çok içerledim. Ama dediğiniz gibi yaşlar önemli bunu es geçtim biraz.

  • kostüm çok güzel prenses misiniz  (03.04.21 22:58:26)
benden iki yaş küçük kızkardeşim var. görüşmüyoruz. hissettiklerini onun yüzüne söyle.
erkin babadan gelsin.
www.youtube.com
  • phonex  (03.04.21 22:58:56)
Bir abla gibi hatasını görmezden gel. Kucaklayıcı olmaya çalış. Kardeşin hata yapabilir. Hatalar sürekli olmasın yeter.

  • elitoangelito  (03.04.21 23:24:51)
Lütfen beklentilerini ve sınırlarını net olarak ortaya koy. Sadece senden sömürülmesin, sana da ilgi gösterilsin, senin ihtiyaçların olabileceği de akıllarda tutulsun. Lütfen insan bağımlısı olma hep bir işin bir hobin bir önceliğin olsun. Sana ulaşmak zorlaşsın. Dengesini kur bunların, ama lütfen seni sömürüp sömürüp budamalarına müsaade etme. Bu tamamen senin elinde.

  • 1bir1bir1  (03.04.21 23:35:44)
bir ablası olan biri olarak şöyle bir yorumum olacak. ablamı çok seviyorum, ancak o sevgisini sürekli gösteren, arayan soran biriyken ben bu tarz şeyleri genel olarak insanlara karşı fazla yapmıyorum. doğal olarak " sen beni sevmiyon mu lan yoksa " tarzı muhabbetler oluyor ancak hepsi esprili şekilde ilerliyor, kardeşiniz de belki böyle olabilir.

  • delidayi  (04.04.21 02:09:34)
Herkesin sevgisini yasama ve gosterme şekli farklı, benim de bir ablam var, burada iki kelime ile anlatilmasi mümkün olmayan biri ve bir iliskimiz var, yillarca 'kardeslerim benim icin her seyden önemli' cumlesini defalarca duydum, 2 gun gorusmedigimizde ucuncu gun 'ozledim' demeler, gece gunduz her saniye konusmalar, onun haberi olmadan bir adim bile atmadim denebilir, bense yapi olarak cok farkliyim, romantik cumleler duymamistir benden, acikcasi pek ozlemezdim de (anlasmasi da inanilmaz zor bir insan) sonuc olarak 2020 senesinde babamizi kaybettik, cenazeden 2 gun sonra kavga ettik, bi sure uzak kalmak istiyorum dedi, sürekli kafama takilmasina ragmen saygi gösterdim, sonra bir hastalik durumu oldu, o zaman aradı ve ben gerizekali gibi, bu kotu durum iyi bir sonuca vesile oldu, normal iliskimize donecegiz diye sevindim ama daha tam iyilesmeyi bile beklemeden sacmasapan bir mesajla hic acik kapi birakmadan hayatimdan cikip gitti, bir de intikam almak istercesine zor durumda birakarak beni. Ozetle hayatimin gercekten en zor zamaninda yanımda olmamakla kalmadi, daha da zorlaştırdı bu zamani. Görünürde kardesini cok seven kendisiydi ama pek ilgi gormuyodu ama gercekteki durum benim su an guvenebilecegim bir ablam yok ve evet pamuklara sarip sevgi sozcukleri soylemedim kendisine hic bir zaman ama bir kere bile zor zamaninda yalniz birakmadim.

Sizin durumunuzu bilmiyorum ama bence iliskinizin dengesini oldugu gibi kabullenin, kendinizi cok degersiz hissediyorsaniz da acik acik söyleyin, eminim kardesiniz de sizi kendince seviyodur ve farkinda bile degildir bu kadar kirildiginizin.
  •   (04.04.21 09:16:47)
Eskiden abimi çok severdim. Parasal konularda daha üniversite zamanında ciddi kavgalar etmeye başladı benimle. Ama ben çalışıp o çalışmadığı zamanlarda kira gelirlerimizi hep ona bağışladım(kendi hakkını zaten alıyordu)
Ben işsiz kaldığımda bırakın kendi payını vermeyi benim payımı bile “acaba vermesem bir şey der mi” modunda olduğunu fark ettim. Elin adamlarına ne kadar iyi ise bize o kadar kötü gibi hissettirdi ve o saatten sonra zaten çekirdek ailem haricindeki akrabalara olan benzer soğukluğu abime hissettim. Aramızda zaten ciddi fikir ayrılıkları da var. Yine abimdir diyorum ama eski toleransları sağlamak isteğim bitti.
Denek istediğim şu. Kardeşiniz bile olsa çok mana yüklemeyin. Herkes sizin kadar istekli olmayabilir.
  • Unde bach canim  (04.04.21 13:14:22)