Bedelli Askerlik

Merhaba, korona döneminde bedelli askerlik yapanlar oldu mu acaba?
Birkaç sorum var da.
1) İlk gittiğimizde 14 gün karantina tarzında şeyler gördüm internette, çok da kafama yatmadı tam nasıl olacağı, nedir acaba bu uygulama?
2) Tam olarak çıkış günü belli değil diyorlar (cuma, cumartesi vs.). Malum internete erişim de olmayacak yanımızda, Manisa'dan İstanbul'a dönmem gerekiyor bitişinde. Bununla ilgili otobüs vs. önceden ayarlamak mümkün olmuyor mu bu durumda?
3) İçeriye pastil, multivitamin gibi şeyler sokmak yasak mı acaba? Hem pandemi dönemi olduğu için kullanmak faydalı olur diye düşünüyorum.
4) Askerlik dönemi sonrası da bir karantinadan bahsediliyor. Tam olarak kaç gün bu acaba? Ve o süre içerisinde de şehir değiştirmek mümkün olmaz mı?

temmuzda yaptım, keşanda.

1) hayır, bizde karantina olmadı
2) belli olmuyor. biz pazartesi tören yaptık çıktık edit: tam 27. gün çıkmıştık biz.
3) girişte topluyorlar, daha sonra nezaretçi eşliğinde alabiliyorsunuz ama bazı kışlalarda vitaminleri sokmuş arkadaşlar içeri
4) sonrasında da karantinada kalmadık
  • oekuklu  (27.02.21 18:56:33 ~ 18:58:08)
nerede yaptığınıza göre cevaplar değişir.

1) Ben mart ayında yaptım geçen sene, askerliğimin 2. günü pandemi tr'de başladı fikrim yok.
2) Cuma günü yemin ettik, pazar çıktık.
3) biz yanımızda her türlü ilacı sokmuştuk, başka yerde sokamayanlar da olmuş.
4) 14 gün ev karantinası idi biz çıktığımızda. Ama değişmiş olabilir.
  • hayaletimsi  (27.02.21 18:59:58)