Vergi borcu faizleri sorunları?

Borcumdan fazla faiz oluşmuş durumda. Sanıyorum yapılandırma zamanı da 1 Şubat itibariyle sona ermiş. Vergi dairesine bizzat gitsem desem ki direkt borcumu peşin ödeyeceğim, en azından faizin bir kısmını silerler mi? Yoksa yeni yapılandırma/af çıkmasını mı beklemeliyim? Sizce ne zaman çıkar yeni yapılandırma/af? Teşekkürler. Tikler hemen.

bir önceki yapılandırma 2017'de mi ne çıkmıştı, o zaman da bu artık son dediler, yine çıktı. siz vergi dairesine gidin ve görüşün, belki peşinat ödeyerek borç+faizi taksitlendirecek bir yapılandırma yapabilirler. zaten mevcut yapılandırma da o şekilde, eğer peşin ödemezseniz faizi silinmiyor.

bir iyi yanı vergi dairesi, sigorta kadar agresif değil. sigortaya borç birikince hemen hesaplara bloke iniyor.
  • malheiros  (23.02.21 12:30:08)
@malheiros hocam çok teşekkür ederim yalnız ben borcumu taksitlendirmek değil, tam tersine peşin ödemek istiyorum. Yalnız faiz çok fazla. Acaba hani işte direkt faizin bir kısmını silerler mi peşin ödemede onu merak ediyorum. Niyetim peşin ödemek.

  • siyahsekiz  (23.02.21 12:34:54)
Daireye gidin konuşun, belki onlar biliyorsa yeni bir yapılandırma falan olabilecekse tüyo verirler. Şimdi normalleşme başlayacakya, bakarsınız bu sene sonuna da bir yapılandırma koyarlar. Çünkü millet yapılandırdı ama borcun ardı arkası kesilmedi, sürekli birikiyor.

  • malheiros  (23.02.21 12:53:35)
Vergi dairesi ile görüşün. Bazı daireler bir miktar ödeme yapıldığı takdirde haciz takibine girmiyorlar. İki üç sene bu şekilde geçirirseniz bir yapılandırmaya denk gelirsiniz. Ancak ödeme emri gelirse 7 gün içinde bütün borcu ödemek durumundasınız.

  • dreamsandcolours  (23.02.21 18:11:58)
Yukarıdaki cevaba bir düzeltme yapmak istiyorum: eğer Siz şimdi yeni bir yapılandırma yaparsanız, yapılandırılmış borç kapatılmadan yeni yapılandırma yapmıyorlar.

  • malheiros  (23.02.21 18:57:25)