65 yaş üstü hastane (diş) randevusuna İETT ile gidebilir mi?

Özel bir diş kliniğinden anneme randevu aldım.
Toplu taşıma ile gitmemiz gerekiyor.
Annemin 65 yaş ücretsiz İstanbul Kart'ı var.
Bunu kullanarak gidebilir mi?
Evet ise: Sadece sokağa çıkma izni olan saatlerde (10.00-13.00) mi? Yoksa tüm gün mü gidebilir?

Minibüse binme konusundaki durum nedir?

Google aramalarımda bir sonuca ulaşamadım, burda sorayım dedim.

Not: Özel klinikten randevu aldığımıza dair belge olarak telefonumuza yollanacak bilgiyi kullanacağız. (Sorun olur mu bir biçimde?)

65 yaş üstü kartlar izinli saatlerde de dahil olmak üzere iptal şu an geçici olarak. yani iett ile gidemez. başka birinin hes kodu tanımlanmış anonim kartla binmeyi deneyebilir. minibüse uzun zamandır binmediğim için ne durumda bilmiyorum ama parasını alan minibüsçünün yaşa başa bakacağını sanmam.

  • hadsafhada  (09.02.21 15:45:46)
Minibüse biner otobüsler maalesef serbest saatte dahi almiyor. Minibüste de çok dikkatli olmak lazım, mesafenin neredeyse hiç korunmasını alanlar biner binmez camları açtırmak hemen camın yaninfa.durmak filan lazım.
Hastaneye aldığınız randevunun 10-13 arası olması gerekmiyor. İzin bu anlamda ise yarıyor atıyorum 5te gitti, yolda polis çevirdi bu saatte dışarıda işiniz ne dedi o zaman mesajı gösteriyorsun.

  • red g  (09.02.21 16:54:14)