[]

Word'de "tire"nin kelimeye dahil olarak algılanması nasıl sağlanabilir?

Şöyle bir sorun var: Dille ilgili çalışmalarda bazen bir kelimeyi ikiye bölüyorum. Mesela "duyuru" kelimesini şu şekilde bölmem gerekiyor:" "du- -yuru"
Bu parçalar satır sonuna denk gelince tire işaretinin de heceyle bitişik kalması gerekiyor. Fakat satırdaki yer miktarına göre bazen tire başta veya sonda tek başına kalıyorç Şu şekillerde:

du
- -yuru

veya

du- -
yuru

Olması gereken ise şu:

du-
-yuru
veya
du- -yuru

Bunun sağlanabilmesi için programın tireyi hecenin bir parçası sayması gerekiyor. Bunu sağlamanın yolu nedir veya bu sorunu nasıl çözeebilirim?

 
En basit yöntem boşluk için space yerine alt+255 kullanmak.


  • archmage mahmut  (10.01.21 02:19:14) 
ekle > semboller > özel karakterler tablosundan "bölünemez kısa çizgi"
ctrl+shift+ -(tire)

  • phonex  (10.01.21 03:44:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.