"Beni Vur" yorumumu puanlar mısınız?

Çevremden 3-4 kişiye attım olumlu dönüş aldım fakat uzun zamandır bir youtube açma düşüncem var. Hazır karantinadayken girişeyim diyorum. Ama kaybolup gider miyim bilmiyorum, gururum incinebilir :D Buradaki puanlar 7 ve üstü gelirse cesaret alıcam valla. Normalde hep slow söylüyorum böyle. Bu biraz Deniz Tekin versiyonu gibi oldu. Ahmet Kaya gibi değil. Zaten profesyonel işim değil fakat amatör de olsa ortalama üstü bir şey olsun istiyorum.

soundcloud.com
soundcloud.com bonusu Anlatmalıymış Meğer

soundcloud.com daha rahat bir ortamda söyle dediniz; Yiğidim Aslanım

Bu arada dümdüz telefona kaydediyorum, youtube'a atanlar oynuyordur biraz diye düşünüyorum

arkadaş ortamında alkışlamalık performans ama yutupluk bişey duyamadım.

  • Jux  (19.12.20 23:46:42)
Nasıl desem, sesin sanki bu şarkı için fazla kibar, diksiyon vs çok düzgün:/ Normal konuşma için olması gereken bir şey evet ama şarkıya senin sesin olarak bı hava/yorum katmamis gibi geldi bana. Yani ben açıp da senin yorumunu dinlemem herhalde:/

Cesaretinden dolayı seni tebrik ederim ama sana puanım 5.
Not: Yorumum herhangi bir müzik bilgisine dayanmıyor tamamen dinleyici olarak yazdım.
  • Amaranta ursula  (19.12.20 23:49:03)
Söylerken kendinizi kasmışsınız. Bu ses karşımda sohbet etse bayılırdım ama şarkıya olmamış.

  • ruhen hastayim ben  (19.12.20 23:53:37)
arkadaş ortamından devam et bence.

ortalama üstü dediğin böyle oluyor bana sorarsan.

www.youtube.com
  • killerbee  (19.12.20 23:54:23)
Beğenmedim.

  • battal gemalmaz  (19.12.20 23:55:04)
@Jux, işte ben de ortamın büyüsüyle gaza gelip beklentiye girmeyeyim dedim. Olur ya öyle çevren över ama piyasa için pek bir şey ifade etmez.. Neyse o zaman ilerleyen zamanda kendimde bir gelişme görürsem tekrar fikir alırım ^^

  • ananiyimioguz  (19.12.20 23:55:08)
ses niye içinize kaçmış anlamadım.

  • duyurukullanıcısı  (19.12.20 23:57:31)
Gece yarısı ses kamşulara gitmesin diye gergindim biraz ondan mı acaba :/ bilemedim

  • ananiyimioguz  (19.12.20 23:59:40 ~ 20.12.20 00:00:14)
Cok kadmissin + d’leri t olarak soyleme + bu senin sarkin degil.
Baska sarki bak

  • mor oje  (20.12.20 00:03:01)
*kasmissin

  • mor oje  (20.12.20 00:03:18)
Olabilir, belki şarkı seçimiyle alakalıdır.
Bir tane daha yükledim soundcloud.com

Ama yok sanırım ortalamada kalıyor ya üstüne çıkamıyorum şuan. (eli cebinde yürüyen emoji)
  • ananiyimioguz  (20.12.20 00:15:05)
bu sevdadan vazgeç. ikisini de beğenmedim.

ilki 4/10
ikincisi 3.5/10
  • himmet dayi  (20.12.20 00:22:56)
fena değil de ama yukarıda da dendiği gibi çok kasmışsın. biraz sal kendini. 5/10
prodüksiyonla 7ye çekilebilir.

  • nasil olacak bazi seyler  (20.12.20 00:27:56)
Bu tarz şarkılarda biraz daha tok sesler iş görüyor. Belki başka tarzlar da iş görür,bu olmamış.

  • Efe1987  (20.12.20 00:29:34)
bi kere bu şarkı çok ''taksim canlı müzik'' e kayabilen bir şarkı. üstelik gitarı çalan sizseniz yorum çok tekdüzeye iniyor ister istemez. gitarı bir başkası çalarken siz sesinize odaklanın ve yorumu güçlendirmeye çalışın bi isterseniz?

ses renginiz fena değil ama yorum tekdüze. ve tam olarak anlaşılmıyor söyledikleriniz nefes probleminiz olabilir mi kayıt stresi yaptığınız için ve çalma-söyleme mevzusunda her ikisine de odaklandığınız için? bence sadece söyleyerek ses yorumunuzu geliştirmeye çalışın önce.
  • firdaus  (20.12.20 00:33:59)
@firdaus, evet güzel bir yere değindin aslında kendim çaldığım için tam odaklanmayabiliyorum. Çoğu zaman ruhsuz olabiliyor. Ancak yıllardır çaldığım şarkılarda rahat olabiliyorum. Sırf şarkıyı söylemeyi deneyeceğim başkası ile veya önce müziği kaydedip onun üstüne söyleyerek vs.

@Efe1987, sesim tok aslında ama ısrarla bu tonlarda çalıyorum neden bilmiyorum :D
  • ananiyimioguz  (20.12.20 00:38:53 ~ 00:39:04)
Öncelikle teşekkürler.

Hocam bişey eksik iki şarkıda da. İlki biraz daha rahat bir ortamda söylenmeni yani mesela o şarkıyı bi bağıra çağıra söylesene onu deneyelim.
  • infernalcadre  (20.12.20 00:40:11)
diyaframını kullanmıyorsun gibi geldi, o yüzden güçsüz ve basık kalıyorsun sanki. şarkı söylerken diyafram kullanımı diye biraz bakınırsan faydasını görürsün.

  • Jux  (20.12.20 00:49:43)
@Jux, diyaframımı kullanabiliyorum tabii ki ama benim içim ölmüş :D O yüzden hep bir bayık kalıyor. bkz: photos.app.goo.gl

Canlandır derseniz onun üstünde dururum bir şan dersi ile.
  • ananiyimioguz  (20.12.20 01:37:25)
merhaba 94 yılı.

hiç olmamış maalesef.
  • sir gawain  (20.12.20 02:10:12)
gayet iyi yahu, delirmiş millet. 7/10

  • tejeve  (20.12.20 02:21:36)
iki şarkıda da nakaratta tempo hafif kaçıyor gibi duyuyorum. enstruman calarak sarkı soylemek cok zor. ayrı ayrı kaydedip birleştirmeyi deneyebilirsin. sesin gitarın yanında kısık kalmış. bence sesinin potansiyeli var, şan çalışmasıyla daha guzel kullanabilirsin

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (20.12.20 04:43:38)

  • rentts  (20.12.20 05:35:29)
7/10 diyorum, yardir.

  • cooperr  (20.12.20 11:15:59)
bence sesiniz çok güzel. ama bu şarkılara uyan bi ses değil. o yuzden insanlara kasıntı geliyor. ahmet kaya'nin tok, sert sesine uyan bir parçayı çok kibar biri söyleyince böyle oluyor demek ki. beni vur akdeniz akşamları tadında söylenmez bence:) ama sesiniz baya iyi. daha uygun parçalar denerseniz 8-9/10luk isler çıkabilir. ayrica, yutubda paylasasiniz varsa da paylasin ya begenilmis begenilmemis kime ne? istediginizi soyleyip yukleyin. sonucta album cikarmiyorsunuz. pro olmaniza gerek yok. illa ki hitap ettiginiz birileri olur.

  • hazen  (20.12.20 11:49:31)
Tesekkur ederim de ben ahmet kaya gibi soylemeye calismadim ki deniz tekin gibi soylemeye calistim youtu.be

Bu sekilde dinlememis olan varsa insanlar biraz da ondan bi hüsrana ugramis olabilir
  • ananiyimioguz  (20.12.20 12:01:18 ~ 12:03:51)
Son olarak bir tane de gündüz vakti kaydettim @Jux. 2 evetle gönderin de gidicem valla ne stresli işmiş insanların beğenisini almak ya :D

  • ananiyimioguz  (20.12.20 15:27:18)
Yani hevesini kırmak gibi olmasin ama bu performansla iyi cesaret cidden. Cok ruhsuz geldi cok kasmissin kendini. Bence sen cal, soyleme. Olsa olsa 3/10 olur. Fazlasi sova girer.

  • chanandler bong  (20.12.20 17:43:06)
Valla dürüst olayım 5-8 arasi bisey bekliyordum da bu kadar da itin seyine sokulacagimi dusunmemistim shdjfj ne yapalim ya tarz degistircem ya da arkadas ortamindan oteye acilmamak lazim. Yeni hesap da olsan tesekkurler :*

  • ananiyimioguz  (20.12.20 18:40:05)
bu işler pek kolay değil, yani ciddi zaman emek ayırmak gerekiyor, teknik öğrenmek gerekiyor.

madem meraklısın şarkı söyleme teknikleri üzerine çalış.

bir de diyeceksin ulan ne insanlar var bed sesli onlar nasıl yapıyor dersen mesela logic pro x var, bunun en büyük özelliği inanılmaz esnek bi şekilde vokal düzenleyebilmesi.

temel şeyleri öğretip okutuyolar ondan sonra günlerce editliyolar :)
  • killerbee  (21.12.20 03:00:17)