hint aksanı

Hintli bir firmaya iş başvurusu yapmıştım, az önce görüşme için aradılar.

Anladıklarım şöyle: wşdscnfdedks job oppurtunity fmdıjosadkfn

ingilizcem fena değil (ielts 7), avrupalılarla her gün konuşuyorum ama hindistanla hiç işim olmamıştı.
Yes yes dedim ama hiçbir şey anlamadığımı fark edince ofiste olduğum için müsait olmadığımı söyledim, daha sonra konuşalım dedim. şimdi benim geri aramamı bekliyor ama aramaya çok korkuyorum. söylediklerini anlayamazsam özür dileyip kapatayım mı ne yapayım? ayıp mı etmiş olurum?

Hint aksanına alışkın olmadığı. Yavaş konuşmalarını rica et.

  • 1917  (18.12.20 13:09:46)
hint ve çin aksanı gerçekten zor anlaşılır. siz adamı susturun ve siz sorular sorun ve basit sorular olsun bunlar. hala da anlaşılmıyorsa kusura bakmayın heralde telefondan dolayı dedikleriniz net anlaşılmıyor diyip kapatın veya zoom üzerinden görüşme ayarlayın. en azından yanında birkaç kişi olur belki onlarla anlaşırsınız.

  • elektr10  (18.12.20 13:11:05)
anlayana kadar sor. sorun sende degil onlarda.

  • baldur2  (18.12.20 13:11:52)
Youtube da hintlilerin çokça teknolojik alet, telefon incelemeleri var, bazen en önce onlar inceleyip yorum yapıyor onları izleye izleye bu aksanlarına alıştım

  • freebird5406_2  (18.12.20 13:14:01)
Freebird +1. Bir programlama dilinde yeterli icerik sadece hintli hocalarin yuklediklerinden olusuyordu. Ingilizcem cok iyi olmamasina ragmen zamanla alismistim. Cidden bastan zor. Bence arayin anlamadim musait degildim gurultu vardi tam duyamadim daha once filan deyin

  • ala09  (18.12.20 13:42:51)
Ayyy fecidir bazıları. Hatta bir Hintli arkadaşa bir Alman arkadaşın "sen hiç Hintli gibi konuşmuyorsun, konuşurken kafanı da sallamıyorsun" şeklinde öküz ötesi bir yorumu olmuştu ama içten içe Alman'a hak vermiştik.

Benim size tavsiyem görüntülü görüşme yapmaya çalışın ve onların her sorusuna "... böyle anladım" şeklinde neyi anladığınızı özetleyerek cevap vermeye başlamanız. Bir süre sonra alışırsınız ama adamların aksanları hakkında sakın yorum yapmayın (alınırlar), ama kendi dil kapasiteniz konusunda da çok mütevazı olmayın.
Size cevap yazarken çok düşündüm "çok divers bir ortamda çalışmıyorum, o yüzden tam anlamadım" gibi bir şey söylemeniz yerinde olur mu diye, sonra vaz geçtim.
  • SiyamkedisiZorro  (18.12.20 13:50:13)
Yavaş konuşmasını rica edersen anlayış gösterirler çünkü tüm dünya biliyor onların konuşmalarının ne kadar anlaşılmaz olduğunu.

  • Uncle Sam  (18.12.20 15:56:03)
yavaş konuşma ricası + konuşurken dudak takibi

  • ludwig boltzmann  (18.12.20 18:18:15)