Ankara anlaşması ile berber dükkanı açmak

Öncelikle berber değilim ama çok uzun zamandan beri kendimi ve bazı tanıdıklarımı manbun haircut, undercut gibi modellerle tıraş ediyorum düzenli olarak. Zaten moser tıraş makinem ve herbiri yaklaşık 120 lirqlık düz makas ve aramakas saç kesim takımım var. Bu konuda elimin yatkın olduğunu düşünüyorum. Ayrıca mühendis olmama rağmen bu meslekten nedensizce haz alıyorum. Aslında hep sevmişimdir ama alaylı bir meslek olduğu için bi statüsü olmadığından hobi olarak kaldı.

Öte yandan a2-b1 arası hala çalıştığım bir ingilizcem ve bana konuşma pratiği sağlayan arkadaşım mevcut.

Niteliklerim şu an iyi düzeyde olmasa da milli eğitimden (halk eğitim mi artık neyse) kurs alarak bir berberlik usta belgesi alıp (ingilterede ayrıca bunun sertifikası vardır muhtemelen ama ilk planda kanıt için) ayrıca ve en azından b1 düzeyi bir ingilizceyle ankara anlaşmasıyla ingiltereye gidip bir berber dükkanı açma fikri sizce mantıklı mı?

geçen de bir duyuru vardı. ankara anlaşması 15 gün sonra bitiyor. geç kaldınız.

  • mr.goodcat  (17.12.20 21:42:45)
abi youtube'da barberturko var. ingiltere'ye göçmüş berber. bence direkt ona ulaş ve sor.

  • malheiros  (17.12.20 21:56:59)
İngiltere’de berberlik için Ankara Anlaşması vizesi çıkmaz bence. Çok fazla var.

  • dougsampson  (18.12.20 10:34:04)