[]

"çamaşır suyu kullanmayınız"

bir sürü tekstil ürününde bunu görmeye başladım. mesela bulaşık kurutma örtüsünde bile bu yazıyor.

çamaşır suyunun ne gibi bir zararı var? bir de, çamaşır suyunun kullanım alanı ne kaldı?


 
Beyazlar dışında çamaşır suyu kullanılan kumaş var mı zaten?


  • fezagezgini  (01.12.20 20:59:34) 
çamaşır suyu giysideki rengin atmasına sebep olur, beyaz leke olur giysi o yüzden kullanmamak lazım.


  • neira  (01.12.20 21:00:29) 
Beyazlarda da, mesela yastik kilifinda (yani yastigin ic kilifi var ya, onu diyorum) yorgan kilifinda da camasir suyu kullanmayiniz diyor.


  • ahm1  (01.12.20 21:12:33 ~ 21:13:47) 
Kumaşın dayanıklılığını azaltıyor ve çabuk yipranmasina sevep oluyor.


  • biseysorcaktim  (01.12.20 21:18:19) 
adı çamaşır suyu olsa da çamaşırlara zarar veriyor. kullanım alanı sadece zemin ve diğer yüzeylerin temizliği olabilir ancak bunlar ve başka kullanım alanları da durulama sırasında çamaşır suyundan yeterince arındırılamadığı için zararlı.
ağır kimyasal sonuçta. üstüne bir de solunum yolları için zararı var.

elbette pandemi süreci olağan dışı olduğu için ihmal edilebilir.
  • jimjim  (01.12.20 21:23:55) 
Camasir suyu kumasi yipratir. Bir sure sonra yirtilmaya sebep olur.


  • nax  (02.12.20 17:51:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.