Dubleks ve/veya çatı katı olan evlerin

Kiralamaktan kaçınmamız gereken bir yönü var mı ? soğuk olur vs.

cati kati yazin asiri sicak olabilir.

  • hot potato  (30.11.20 05:09:00)
yalıtım kötüyse yağmurlarda rutubet, su sızması, soğuk yazın aşırı sıcak olabilir. ısıtma soğutma maliyetlerinde artı elektrik ya da gaz faturası gelebilir.

  • phonex  (30.11.20 05:30:19)
Bina eskiyse çatıda mutlaka problem olur. Çatıda bir problem olursa bina geneli yardım etmek istemez, masraflar sana kalır.

  • roket adam  (30.11.20 09:39:45)
asansör yoksa işkence olur, hele elinde poşetler çantalar vs..
yazın sıcak, kışın soğuk olur, çatı akabilir.
dubleks olabilir belki, misafirlik harici pek kalmadım, ama onu da kışın ısıtmak zor olur diye düşünüyorum.
  • Improbable  (30.11.20 10:31:36)
ısıtma + soğutma + temizlik

en büyük sıkıntılar bunlar olur. kışın soğuk + yüksek doğal gaz tüketimi, yazın sıcak + yüksek klima kullanımı, elektrik tüketimi. ayrıca temizlik zor olur. gündelikçi gelecekse daha pahalı olur ve daha sık gelmesi gerekir.
  • reanarchy  (30.11.20 10:32:45)
ısıtma kesinlikle çok zor oluyor. ilk baş tutarken çok tatlı vs gelmişti bize ama bir yerden sonra üstümüzü değiştirmek için bile yukarı çıkmaya üşenir olmuştuk. gün içinde de sürekli bir şeyler almak için çıkmak zor geliyordu. temizlik de zaten zor. süpürgeyi, viledayı taşımak. bizim merdivende ışık yoktu geceleri flaşla çıkmak zorunda kalıyorduk.

  • Olric  (30.11.20 11:45:55)
1,5 yil oldu, seviyoruz. Sifir ev
-terasta yalitim problemi oldu. Alt kat salon tavani, mutfakta 2 yer, ust katta terasin basladigi duvarda kabarma gibi seyler yasadik. Sorun giderlerden kaynaklaniyormus. Karantina zamaniydi mecburen kendimiz izolasyon yaptik, bir once gelen ustadan daha guzel yaptik. Su an hic sorun yok.
Su izolasyon problemi olabiliyor yani.

- guney cephedeyiz, tum gun gunes aliyor. Kisin guzel cok soguk olmuyor ama yazin bildigin sauna. Panjurlar inik o yuzden yazin hep.

- temizlikte sorun olmuyor. Duzenli kadin gelmesine ragmen her gun süpürüyorum cunku kedi kumu yukarda ve kedimiz dagita dagita yapmayi seviyor. Sarjli supurge var sorun olmuyor inip cikmasi.

- usengeclik olmuyor aksine hareket oluyor bence

-catidaki her turlu bakim, onarim size ait.

- yasaklarda cok rahattik biz. Tum gun terasta acik havadaydik, sporumuzu bile orada yaptik, yemekleri orda yedik, mangal zaten cok buyuk arti bence:)

Ozetle, bakimi zor olabiliyor ama bence cok keyifli. Su an esim ust katta calisiyor, kendine ait ofis alani var. Bu donemde cok rahattik bu nedenle.
O kadar sorun yasamamiza ragmen keske demedik hic.
  • 65 derece  (30.11.20 13:04:26)
genelde işçilik sıkıntısı oluyor. akıyor vs. aslında düzgün yapılmış olsa bir zararı olmaz.

  • lcha  (30.11.20 13:07:05)
yeni binada sikinti olmaz yalitimsiz ortamda en ust kat sikintili oluyor. ben de hoslaniyorum 65 derecenin bahsettigi gibi teras veya buyuk balkon mevzusu cok cok guzel

  • ala09  (30.11.20 15:03:14)
Oldukça keyifli bence ya. Hele İstanbul'da ve sakin bir yerde ise.

Biz başta temizliği zor olur vs. düşündük ama kartlardan biri pek kullanılmıyor temizliği de diğer tarafa göre daha seyrek oluyor.

Onun dışında üst kat daha sıcak, alt kat zemin olduğu ve ağaçların gölgesinde kaldığı için bir miktar serin oluyor. He yazın çok iyi ama kışın polarla çalışıyoruz ısıtmaya rağmen :)
  • chicha_v2  (30.11.20 15:20:09)