[]

27" monitör: 2k mı 4k mı?

Uzun zamandır 27" Fullhd kullanan biri olarak artık değiştireceğim. QHD denen 2560x1440 aslında en ideali gibi fakat 4k video çekip işleyen biriyim. 1:1 göreyim de istiyorum artık. Ama windows'un ve programların scaling sıkıntılarını duyuyorum.

4k ekranı olup her şey çok küçük veya çok bulanık vs. diyen var mı?


 
2K yeterli. 4k için gpu çok iyi olmalı. bir de 4k için 27” küçük kalır bence.


  • jamiro  (10.11.20 22:29:04) 
Kullandığın programa göre değişiyor. Mesela ben arada labview kullanıyorum, yakınlaştırma diye bir şey yok. Mecbur sanal büyüteci kullanıyorum. 1 uygulama daha vardı onda da menüler ufak gözüküyordu, ayarı da yoktu. O ikisi harici bir sıkıntı yok, çözünürlük iyiki 4k diyorum.


  • reactionic  (10.11.20 22:30:49) 
Çok araştırdım 27 için 2k ideal olduğu kanaatine vardım.

27'den büyükse 4k, küçükse full hd alırım şu an alacak olsam.
  • chicha_v2  (11.11.20 00:48:45) 
şu 27" 4k monitörü aldım memnunum. %150 scaling ile gayet tatlı duruyor bence. Kullandığım programlarda da sıkıntı çıkmadı. (Lightroom'da falan bazı simgeler ölçeklenmedi ama bildiğim için sıkıntı olmuyor o da)

www.amazon.com.tr
(indirimle 2700'e aldım bu arada, indirim bekleyen veya önceki fiyatını merak eden olursa)
  • nhk ni youkosu  (18.11.20 01:03:31 ~ 01:04:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.