[]

İstanbul'da nereden "yarma" alabilirim?

Yarmayı bilen bilir. Çiğ buğdayın dövülmüş şeklidir. Bulgurdan farkı buğdayın pişirilmeden dövülmesidir.

Köyde bunu kendimizi yapardık. Ama İstanbul'da kullanamıyoruz. Marketlerde hiç rastlamadım.

Satıldığı yer biliyor musunuz? Özellikle de güvenilir markalara ait bulsak ne güzel olur.

Belki buğday alıp onu öğüterek de elde edebiliriz yarmayı ama yerini verir mi bilmiyorum. Hangi aletle öğütebiliriz, bunu da düşünelim.

 
Fatih Kadınlar Pazarı.


  • pass  (28.10.20 01:30:49) 
malatya pazarlarında oluyordu.


  • rose parks  (28.10.20 01:38:28) 
Sadece çinde bulunan bi baharatı sordunuz sandım xd aşure, çorba vs bir sürü yemekte var. Pirinç,bakliyat vs satan bütün dükkanlarda vardır ya.


  • glamdr1ng  (28.10.20 02:21:48) 
Bütün bakliyat markaları "aşurelik buğday" adı altında paketli olarak satıyor.

Yani en azından biz yarma diye bunu alıp katıyoruz çorbaya.
  • kibritsuyu  (28.10.20 08:14:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.