Palamutu nasıl pişirsem bir şeye benzer?

Bir ay önce mezgitle beraber biraz da palamut aldım buzluğa attım. Mezgit fıstık gibiydi yendi gitti. Palamutu kızarttım olmadı, fırında yaptım olmadı, tadı bir türlü hoşuma gitmiyor. Kötü balığı nasıl bir sos yapmalı nasıl pişirmeli de bir şeye benzesin?

zeytinyağı sarımsak salça fesleğen tuz. karıştır balığa sür. at fırına fısss.

ha bence tüm balıkların tadı aynı ama böyle iyi oluyor
  • owaki  (27.10.20 20:13:51)
Hocam renkli biberleri soğanla birlikte hafif sotele. Az bir şey yağla. Sonra onları fırın kabına al. Palamutun içine vs. karıştır. Sonra palamutun üzerine parça parça 3-5 parça terayağı koyup fırınla.

  • giovanne  (27.10.20 20:16:05)
fırın yerine tava çözüm olabilir.
bir de, fırında yapacaksanız sar pişir denen dışı folyo, içi yağlı kağıt olan kağıtlara sarıp pişirin, o zaman kurumuyor.
sarmadan önce tuz, biber, baharat vb. zevkinize göre koyun tabii.

palamut seven çok seviyor ama sevilemeyince de hiç sevilemiyor maalesef.
  • blatta hiberna  (27.10.20 20:23:30 ~ 20:24:04)
palamut ince ise fileto yaptıracaksın, kalında takoz kestireceksin
zeytinyağı, tuz, karabiber ise önünü arkasını iyice soslayacaksın ve 15 dakika bekleteceksin
bir tabağa un, tuz, karabiber dökeceksin ve palamutları orada önlü arkalı unlayacaksın ve sonra önceden yağladığın tavada pişireceksin

palamut acayip yağsız, eğer yağlı yapmazsan saman gibi bir balık. eğer kalın/büyük balığı fileto yaptırırsan içi yine saman gibi oluyor
  • malheiros  (27.10.20 20:48:27)
annem dün palamut buğulama yapmış. yanında soğan domates biber patates limon vardı balığın. gerçekten çok lezzetliydi.

  • curious mind  (27.10.20 22:37:04)
1 ay önceki balık henüz yağlanmamış olabilir o yüzden lezzetli değildir. aynı zamanda bende almıştım güzel olmamıştı.

  • rahmi pinkfloydoglu  (28.10.20 10:03:55 ~ 10:04:16)