İngilizce hikaye kitabı okumanın bir faydası olur mu?

İngilizcem iyi değil, geliştirmeye çalışıyorum. Şu sıralar zaten meşgale arıyordum kendime. Tüm boş zamanımı İngilizce ile dolduruyorum.

Ama gerek önceden sınavlara çalışırken gerekse de şimdi kendi kendime çalışırken farkettiğim şey; ben makale, araştırma, köşe yazısı gibi şeyleri okurken çok yoruluyorum. Yani bilmiyorum, başım ağrıyor, bildiğin yazıyla savaşıyorum. Anlamak için kasıyorum, 1-2 okumadan sonra da pilim bitiyor.

Ben en azından bu konuda bi alışkanlık olması için İngilizce hikaye kitapları okusam diyorum. Hiç kendimi yüksekte görmeden stage 1'lerden başlayayım diyorum hatta. Birkaç tanesine baktım hızlıca bayağı basit geldi gözüme ama dediğim gibi hiç yoktan alışmak için stage 1-2-3-4 diye tüm serileri okusam diyorum.

Bunun benim okumama, İngilizce düşünmeme, o makale okumaya çalışırkenki cebelleşmelerime faydası olur mu?

olur tabii ama seviyenizi bilerek, bildiğiniz yerden başlayıp yukarı çıkmanız daha iyi olur.

  • 9kuyruklukedi  (07.10.20 12:02:05)
Bordosiyah yayınlarının kitapları var sol tarafı türkçe sağ tarafı ingilizce. Seviyenizi bilemiyorum ağır gelebilir ama güzel geldi bana baya.

  • bahoho  (07.10.20 12:33:44)
" Hiç kendimi yüksekte görmeden stage 1'lerden başlayayım diyorum "

en mantıklı yaklaşım. bravo.

daha da mantıklısı ingilizceyi okumaktan keyif alacağınız şeyleri okuyarak geliştirin. illaki bir ilgi alanınız vardır. onunla ilgili şeyler okuyun. okuyacağınız şey sizi cezbetsin. seviyesi de çok yüksek olmasın. sürekli sözlüğe bakarak okumayın.
  • tabudeviren  (07.10.20 13:47:31)