[]

Beğendiğiniz Türkçe çevirmenler kimler?

Selamlar,
Beğendiğiniz çevirmenler kimler?
Şu çevirmenin ismini kitapta görünce hemen alırım dedikleriniz var mı? Varsa kimler ve neden?

Şİmdiden teşekkürler

 
Roza Hakmen
Nihal Yalaza Taluy
Sabahattin Eyüboğlu
Azra Erhat
Levent Cinemre
Nihal Yebinoğalı
Behçet Necatigil

Hepsi rüştlerini kanıtlamış kişiler. Sadece dili bilmekle kalmamışlar. Türkçeye çok hakimler ve aynı zamanda edebiyatla içli dışlı oldukları için metnin keyifle okunmasını sağlıyorlar.
  • black holes in the sky  (23.09.20 15:24:42) 
ana dilde yazar gibi eser çevirdikleri için:

ari çokona
sema sandalcı
nihal yalaza taluy
mehmet necati kutlu
azra erhat
sebahattin eyüboğlu
  • lesmiserables  (23.09.20 15:27:05) 
Rahmetli Ahmet Cemal. Almanca ya olan hâkimiyeti ve bazı çevirilerini özellikle Nietzsche bağlamında orijinal metinler ile karşılaştırıp bu kanıya ulaşmıştim zamanında.


  • candanag  (23.09.20 16:26:53) 
Sevin Okyay, Hasan Fehmi Nemli, Azra Erhat geliyor aklıma.

Genç nesilden de Aslı Dağlı ve İhsan Tatari, her ikisinin de ham çevirilerini görüp üstünde çalıştım, pırıl pırıl çevirmenler ikisi de.

Edit: Mina Urgan!
  • kobuzchu kiz  (23.09.20 16:31:49 ~ 17:25:47) 
Harry Potter serisi nedeniyle Sevin Okyay.


  • dissendium  (23.09.20 17:21:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.