acil - kapanan bir dosyayı tekrar açıp "geri al" çalıştırmak

visual studio code'da bir dosyayı kapattım.
halbuki çok büyük bir halt yemişim. bu dosyayı tekrar geri açtığımda "geri al" çalışmadı haliyle.

%90 kaybettim şansımı ama son kez sorayım yine de: bu dosyayı "geri al" ile geri döndürmemin bir yolu var mıdır?

not: macos kullanıyorum.

code.visualstudio.com

şöyle bir şey buldum ama command-z getirmior şuan geri. pof ya.

var mı yolu :(
  • tchuck  (21.09.20 20:41:37)
v1.44'te gelmiş o özellik? Ben de denedim şimdi çalışıyor.

code.visualstudio.com

Çalışmazsa terminalden şu komutla diff görebilirsiniz eski hali lazımsa:

git diff --cached
  • plutongezegendegilmi  (21.09.20 20:48:46)
yav bu otomatik updaet olmuyormuş. 1.26 kalmış bende, şans. günüm mahvoldu dyebilirim.

git diff --cached

yazdım ama bomboş ekran geldi.
  • tchuck  (21.09.20 20:53:06)
@tchuck dosyayı git'e eklediniz mi, yani staged mi? Değilse git add dosyaadı ile ekleyip, sonra diff çalıştırabilirsiniz. Adım adım tüm değişiklikleri göstermez ama bir önceki versiyonla (commit) şimdiki arasındaki farkları gösterir.

  • plutongezegendegilmi  (21.09.20 22:14:33)