[]

Dungeons & Dragons seven var mı ?

Bu oyun ve bu oyuna dair her şeyle ilgilenen birileri var mı sözlükte merak ettim.
 
Ben birkaç kez ekiple, birkaç kez de fuarlarda oynadım. Türkiye’de pek tutulmadı, o yüzden hadi toplanıp oynayalım olayı olmuyor, onun yerine önceden ekip toplamak veya özel etkinliklerde denk gelmek gerekiyor.


  • ejderha kuyrugunun ucunda yanan ates  (08.09.20 09:00:10) 
Aslında sadece oyundan bahsetmemiştim, kastetiğim biraz da o dünya, kitaplar, artbook'lar, fügürler, fanfiction'lar vs...


  • Avoiding The Puddle  (08.09.20 09:22:32) 
yaklaşık 15-20 senedir hayat gailesi sebebiyle uzak kaldığım bir şey bu.. eskiden de çok bilinmezdi ama sanki yıllar geçtikçe daha da unutuldu gibi geliyor bana.. bizim zamanımızda kadıköy ve beşiktaşta frp kafeler vardı, belli süreler de hayatta kalmıştı oralar.. doksanların sonu, ikibinlerin başları gibi.. o zamanlar oyun oynayacak insanlarla tanışmak, grup kurmak, seanslar düzenlemek falan çok daha kolaydı tabii ama şu an bildiğim kadarıyla buna ayrılmış özel bir mekan yok istanbul'da..

belki -eğer onlar da kaldıysa- itü, yıldız gibi üniversitelerin frp kulüpleri takip edilebilir..
  • sahlanankoc  (08.09.20 11:48:32) 
Ben 20 yila yakindir oynatiyorum. Son 3-4 senede biraz kesintiye ugradi. FB'da Dungeons & dragons 5th edition - turkiye diye bir grup var oraya bakaabilirsin.


  • cleric  (08.09.20 11:58:42) 
Zaten nick'inden belli cleric (:


  • Avoiding The Puddle  (08.09.20 12:05:27) 
Oo ne dmler varmış burada sevindim.

Zamanında çok oynardık. Hala ara ara oynatıyorum. Arkadaşların dediği gibi eskiden çok daha kolaydı. Kafeler vs vardı. Cebimizden para verirdik insanlar gelsin tanışsın frp le diye. Wizards of İstanbul muhteşem bir etkinlikti mesela.

Merak varsa bu arada fate e de bir bakmanı tavsiye ederim. Can çevirtti sağ olsun. Bila bedel istediğin senaryoyu oynatabileceğin bir sistemdir. Yeni başlayan için çok daha verimli olduğunu düşünüyorum.

Öğrenmelik bir şeyler istiyosan frpnet vardı bir ara şimdi durum nedir bilmiyorum ama kayra inanılmaz bir adam. Ondan sonracığıma critical role vardı falan.
  • Giovanni Pipitto  (08.09.20 12:07:03) 
Oyunun kendisinden ziyade ben iki yıldır bu işi yapıyorum. Tek başına bu oyun geçim kaynağım oldu yani. Community'ler sürekli fan veya OC siparişinde bulunuyor.

i.redd.it

Tabii bu işin ticari boyutu, bir de özel boyutu var ki ben de onu merak ettiğimden bu duyuruyu açtım. Burada kimler kimler FRP kitapları alıp okur diye...DnDlover görmek güzel.
  • Avoiding The Puddle  (08.09.20 17:16:34) 
Aktif dönemlerimde 3 farklı grupla oynuyordum. Şu aralar farklı sistemlerin arayışına girdim.


  • bir peynir kutusu kibrit  (08.09.20 17:26:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.