İnsanlar Tarafından "Dışlanma" temalı bir film

Merhaba,

Toplum içinde herhangi bir sebepten dolayı dışlanan, itilip kakılan, kendisinden rahatsız olunan bir birey içeren film önerisi istiyorum. Teşekkürler...

Edit: Arkadaşlar biraz daha konuyu açmak istiyorum. Bireyin doğuştan sahip olduğu dezenformasyonlar, etnik kökeni veya toplum içindeki sapkın bireyler, karakter bozukluğundan dolayı sonradan dışlananlar da olabilir ki zaten "Jagten" böyle bir film ama dolaylı yoldan böyle, bireyde problem yok, masum, onu izledim. Fakat ben biraz daha "sert bir şekilde" bu konuyu işlenen filmlerin peşindeyim. Özellikte bireyin değiştiremeyeceği şeyler üzerinden bir dışlanma söz konusu olursa daha iyi olur.

Joker (çok klişe oldu farkındayım)

Mary and Max
  • ejderha kuyrugunun ucunda yanan ates  (22.07.20 13:24:33)
Twarz

  • kendi helvasını kavuran zombi  (22.07.20 13:30:18)
Sorun Yaratan Adam
Öldürmek Üzerine Kısa Bir Film

  • ryhmer  (22.07.20 13:34:34)
Jagten yazmaya gelmistim 2 kez yazilmis.... toplumdan dislanma degil de toplumun icine girememe filmi olarak da Oslo, 31 August filmini oneririm. Bir de Submarino.

3 onerinin de iskandinav filmi olmasi ilginc olmadi mi sizce de...
  • ala09  (22.07.20 13:52:56)
(bkz: loveless)
(bkz: le feu follet) (bu oslo'nun orijinali diyebiliriz. ama yine de hikayede farklılıklar var. ikisi de izlenir yani.)
(bkz: oslo 31. august)

açıklamanda daha sert deyince bad boy bubby de geldi ama tam karşılar mı yine bilmiyorum. belki verebileceğin bir örnek varsa daha açıklayıcı olur. bireyin değiştiremeyeceği şey ne demek mesela, her şey değişebilir bence.
  • tepedeki psychedelic adam  (22.07.20 14:02:11 ~ 14:08:43)
Doğuştan gelen değiştirilemeyecek şeyler; etnik köken veya normal bir insan vücudundan farklı şekilde dünyaya gelip hayatını bu şekilde sürdürebilmek zorunda kalmak gibi, jagten gibi değil de bireyin gerçekten suçlu olduğu ve bu yüzden dışlandığı tarzda filmler.

  • kizilcahamam tellagi  (22.07.20 14:23:32)
tam olmasa da, hissedip bu durumdan çıkmaya çalışması " SİVAS "

  • ardolf rendall  (22.07.20 14:26:29)
He was a Quiet Man.

  • put it in your appropriate place  (22.07.20 15:07:55)
Ben x

  • elorelia  (22.07.20 15:09:46)
The Station Agent.

  • arnold schwarzeneger  (22.07.20 16:37:55)
Raw

  • encokbenisevinnolur  (22.07.20 16:52:51)
Aradığınız film tam olarak Dogville.

  • mutlu yillar sana  (22.07.20 16:56:42)
bu film gayet sert işliyor, hatta film tamamen bu dışlanmanın üzerine. çarpıcı ve izlemesi kolay olmayan bir film, bir yerde bulabilirsen kesin izle.
www.imdb.com

  • Bruce  (22.07.20 16:56:59)
  • sadegazoz  (23.07.20 01:04:52)
Grans filmi var doğuştan gelen farklılık üzerine. Ben rahatsız olup bitirememiştim.
www.imdb.com

  • kendi helvasını kavuran zombi  (23.07.20 09:11:20)
The Elephant Man

  • landho  (24.07.20 23:16:49)
Yerdeki Yıldızlar - Her Çocuk Özeldir

Bugün izledim. :)
  • Barbaros59  (25.07.20 00:15:25)