E ticaret işleri

N11 de ve hepsi burada da mağaza açtım ama satacak ürün bulamadım .
Hemen hemen bütün ürünlerde kar marjları ( komisyon ıvıt zıvır la ) çok düşük .
Ya bize fiyatlar Yüksk geliyor yada kestiremiyoruz işi anlamadım gitti .
İş yapan firma çok ama karları nasıl bilmiyorum .
Var mı aramızda bu işlerler uğraşan düşünceleri nedir ?

bundan 4-5 sene önce beyaz eşya satan arkadaşın söylediğine göre; mağaza puanı+gelen yorumlar çok önemli. bu da zamanlar oluyor, ondan sonra belirli seviyede ilerlemeye devam ediyor. n11 üzerinden satış yapıyordu ve fiyatlarla sürekli oynuyordu. mesajlara hızlı cevap vermek ve hızlı kargolamak da çok önemli.

  • MtKrt  (02.07.20 21:22:47)
Sen olaya tersten girmişsin,çok güzel dükkan bulduk ne iş yapalım diye soranlar gibi olmuş.mağazayı açarken bir ürünün olmalıydı elinde,sen önce dükkanı açalım sonra ne bulursak onu satarız diye girmişsin.belli ürünleri iyice araştır,maliyetlerini nasıl düşürebileceğini hesapla,sonra tedarik kısmına geç.

Ben gideyim tahtakaleden telefon kılıfı alıp orada satayım diye düşündüğünde sana o kılıfı satan elemanında aynı yerlerde mağazası var ve marj onu kurtarıyor.senin onu aşabilmenin yolu kendi ürününü kendin getirebilmende.bu u söylediğimde eee onlarda getiriyor ama diyebilirsin,evet getiriyorlar ama büyük miktarlarda stoğa giriyorlar.sen yeni gördüğün ürüne girip,butik çalışıp hızlı temin edeceksin,getirdiğin az miktarı hızlı satıp yeni ürüne bakacaksın.

Kısaca

Butik çalış,
Farklı ,yeni ürün sat,
Müşteri hizmetlerine önem ver.
  • duptıs  (02.07.20 22:34:24)