[]

Continental & Michelin

Aracımda aşağıdaki lastiklerden kullanıyorum,

Lastikleri değiştirmem lazım ve aşağıdaki modeli kullanıyorum.

Michelin Primacy 4 225/45R17 91Y


1- Continental & Michelin hangisi daha iyidir? Continental daha uygun fiyat olarak.

2- Ön iki lastiği şimdi Continental ile değiştirsem, (arkalar şimdilik iy, araç dört senelik) arka iki lastiği de 2 sene sonra değiştirmemin sakıncası olur mu? Yoksa daha mı iyi olur?

3- Önler farklı desente continental olsa, arkadaş michelin'de farklı desende kalsa ne sorun olur? Veya olur mu şimdiden teşekkürler.

 
İkisi de çok kaliteli markalar. Ama değişimi takım olarak yapın. Ne güzel iyi markalardan lastik almak istiyorsunuz fakat iki iki değişim yapmanın riskleri var. İki lastiği sonradan almak yerine daha uygun bir markadan tam takım almanız çok daha iyi.


  • dickens  (01.07.20 13:18:49) 
hemen hemen aynı durumdayız (markalar açısından) ama ben hepsini aynı anda yenileyeceğim. şu an michelin (kış lastiği) var. yıllarca kullandım ve memnunum. "Michelin 175/65R14 82T Energy Saver yaz lastiği" düşünüyorum, fiyat 430 tl.

conti de iyidir genel olarak. arkadaşım kullanıyor şikayeti yok ve tavsiye de etti. alırsam "Continental 175/65 R14 82T Contiecocontact 6 Oto yaz lastiği" düşünebilirim, bu da 330 tl. ki ikisi arasında kaldım diyebilirim. michelin bundan 3 ay önce 350 civarındaydı. bir anda arttı anlamadım.

sorulara gelecek olursak;
1-michelin bi tık daha iyi.
2-hepsini aynı anda değiştirmek daha güvenli.
3-teoride çok sorun olmaz gibi gözükse de pratikte yol tutuş farkı oluşabilir. alışık olduğun fren mesafesi değişebilir. yakıt kullanımı artabilir.
  • Improbable  (01.07.20 13:49:15 ~ 13:49:51) 
2 farklı marka kullanmayın.

benim düşüncem continental bir tık daha iyi. aynı lastik boyutlarını kullanıyoruz. ön için 225 arka için 255 kullanıyorum. Continentalde sıkıntı yaşamadım hiç. farklı desen kullanırsanız sıkıntı yaratır. lastikleri aynı anda değiştirmekte fayda var.
  • false pretension  (01.07.20 13:50:31) 
Önde iki lastik eşit ve aynı desen arkada aynı iki lastik ve aynı desen farklı olması neden kötü.


  • liberal  (01.07.20 15:08:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.