kyk kredi geri ödemesi affı ne durumda ?

hükümet tarafından 2020 için tamamen silme veya faiz affı konuşuluyordu ,Herhangi bi duyum alan var mı bu konuda ?

Ben şahsen böyle bir şeyin konuşulduğunu hiç sanmıyorum. Sadece algı yapılıp , haber siteleri tarafından haber pompalanıyor. Son dönemde yine bir çok kişiye bu sebeple e-haciz geldiği için, geçen sefer yaptıkları gibi bir yapılandırma yapacaklardır. Elbetteki peşin ödenmesi durumunda ciddi bir indirim olacaktır. 3 sene önceki yapılandırma döneminde 8.500 gibi olan borcum 4.800-5.000 gibi bir rakama kapandı.

  • janavarorion  (27.06.20 13:58:25)
Boş hayallere kapılma. Hemen bi ise gir. Bak ben çalışıyorum. Mis gibi geri ödeniyor. Bir hane daha eridi 2 ay evvel. Öde bir an önce kurtul.

  • The Student  (27.06.20 14:03:14)
genelde vergi afları yazın açıklanıyor şuana kadar açıklanmadıysa pek ümitlenmeyin. ben kyk borcumun faizini yazın bu dönemlerde sildirip ödemeye başlamıştım. ayrıca o borcu asla silmezler.

  • nahtoderfahrung  (27.06.20 14:47:10 ~ 14:47:22)
Bu kadar büyük meblağları silmezler. Ümitlenmeyin.

  • aramızda kalsın  (27.06.20 14:49:20)
Hayatta silinmez. Aksine cdza yazmak için uğraşıyorlar. Çok ciddi bir meblağ kyk borcu, silmezler.

Pompa haber+1
  • mobydick  (27.06.20 14:51:48)
adamlar 100k kişiye burs veriyor, bunu 200k burslu öğrenciye çıkarmaya mecalleri yok, 8-10 milyon insanın borcunu mu silecekler? en en fazla faiz'de indirim veya öteleme gelir. fazlasını beklemeyin. olmayacak. hiç bir zaman da olmaz. 1 günde abd ekonomisini geçecek gücümüz olsa da olacak bişey değil bu. bunun oluru, her yıl burslu öğrenci sayısını arttırmaktır. fazlası değil.

  • avatar is back  (27.06.20 15:11:04)
Bence de komple borç silinmez ama eninde sonunda vergi affı/yapılandırma gibi kolaylıklar sağlanır. Sırf kyl için değil genel yani.
Ben ödemeye başlamıştım, 10k civarı borcumu bi kaç taksit ödedim, bin küsür nakit verdim yapılandırma için. Sonra nooldu biliyor musun? O ara vergi affı çıktı, keşke başvursaydınız 6k öderdiniz dediler. Üstelik 2 ay üstüste ödemedim diye yapılandırmam bozulmuş. O ana kadar ödediğim 2 k havaya uçtu.
Aftan haberim yoktu şimdi de ödemiyorum 12 k olmuş sinir oldum, vergi affı çıkmadan ya da haciz gelmeden ödemeyeceğim. Dalga geçtiler resmen.

Özetle nakit paran varsa öde kurtul, faize girdiyse biraz daha bekle seçim dönemi bir hareketlenme olabilir.
  • jimjim  (27.06.20 17:57:05)