[]

Youtube & Spotify

Uzun yolda bir saat müzik dinleyen iki kişi olsun.
Bunlardan birincisi youtube'da 144p dinlerken ikincisi Spotify'da muzik dinliyor.

Bunlardan ahngisi daha az mobil interneti tüketir?

 
youtube statik görüntü ise youtube ama onu kontrol edemezsin youtube'da. otomatik arkadan bi şarkı açılır statik görüntü yerine videoludur o zaman daha çok yiyebilir(ihtimal tabii bu ama daha fazla yese bile fark edilebilir derecede olmaz, belki aşağı yukarı aynı olur)

edit: youtube'da statik görüntü tekrar etmez.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (17.06.20 14:46:34 ~ 14:59:15) 
144p görüntüyü anlatır. Ama video sesi ne türde kodlanmış onu da bilmek lazım. Yine Spotifyde sesin de özelliklerini bilmek lazım

(Görüntü statikte olsa snyede o hiç değişmeyen kare, ortalama 20-25 kere tekrar eder videoda )
  • Erva  (17.06.20 14:57:15) 
Teşekkürler,
Sonuç olarak bunu anlamak o kadar kolay değil anladığım kadarıyla.

Spotify sadece ses düşünüp onu kullanmayı düşünmek çok dogru mantık değil yani.
  • liberal  (17.06.20 15:35:22) 
spotify dinleyen önceden dinlediği her şeyi herhangi bir yerde wifi üzerinden "offline" yaptıysa hiç mobil internet tüketmez. mesela yani :)


  • nimberjack  (17.06.20 16:03:03) 
@nimberjack, Spotify ücretsiz uygulamasında da şarkıları indirip mobil internetsiz dinleyebiliyor muyum?


  • liberal  (17.06.20 16:11:39) 
yok tabi ücretsizde olmuyor o, ben ücretli kullanım seçeneği üzerinden düşündüm. ücretli kullanıp bu dediğim yöntemi uyguluyorum zira, mobil internet paketini yükseltmekten daha uyguna geliyor gibi.


  • nimberjack  (17.06.20 16:13:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.